تاریخ ارسال: 12 فوریه 2020 دیدگاه ها 0 نویسنده : استادان دسته بندی : آلمان

اطلاع از 10 شغل پر درآمد آلمان از این نظر مهم است که فرصت های شغلی خیلی خوبی برای مهندسان و متخصصان آموزش دیده و ماهر جهت ورود به بازار کار آلمان وجود دارد. اقتصاد آلمان بی وقفه در حال رشد و پیشرفت است و شرکت های آلمانی به دنبال مهندسان و تکنسین های حرفه ای و ماهر از سراسر دنیا هستند. جالب است بدانید که فقط از سال 2012تا 2017، تعداد افراد استخدامی در شرکتهای آلمانی از 2.88 میلیون نفر به 32.16 میلیون نفر افزایش یافته است.

 • کدام شغل آلمانی جزء پر درآمدترین مشاغل این کشور محسوب می گردد؟
 • آیا آلمان کمترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) دارد؟
 • میانگین درآمد ماهیانه در آلمان چقدر می باشد؟
 • لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020 کدامند؟
 • چگونه می توان در کشور آلمان کاری پیدا کرد؟

مسلما آلمان دارای یکی از بهترین میانگین درآمدی در اروپا و نیز دارای یکی از با ثبات ترین اقتصادهای جهان می باشد. علاوه بر این، آلمان سرزمین تکنولوژی است و افراد بسیاری از سراسر دنیا به فکر کار و اقامت در این کشور اروپایی هستند. در حال حاضر، نرخ بیکاری در کشور آلمان حدود 3.1% و از این نظر یکی از بهترین بازارهای کار را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) دارد. به لحاظ در آمدی نیز آلمان با میانگین سالیانه حدود € 61,727 (یورو) جزو یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. شما می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از  به روزترین و برترین مشاوره های مهاجرتی و اقامتی بهره مند شوید.

آخرین شرایط بازار کار آلمان در سال 2020

آلمان در بین مهاجران خارجی بیشتر به واسطه شرایط کاری مطلوب و بازار کار پر رونق آن مورد توجه می باشد. اما اگر بخواهیم دلیل این محبوبیت روز افزون آلمان به عنوان یک مقصد مهاجرتی را بدانیم، ما باید به دنبال دلایل و زمینه هایی بگردیم که باعث این محبوبیت آلمان می گردد. شما به عنوان متقاضی کار در آلمان از یکسو باید بدانید که آلمان دارای یکی از بهترین شرایط کاری در کل کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) است و این شرایط مطلوب را  از زبان آمار و ارقام می توان بهتر متوجه شد:

شرایط کار در آلمان 2020
نرخ بیکاری 3.1% (اتحادیه اروپایی: 6.2%)
میانگین درآمدی € 2,540 یورو (اتحادیه اروپایی در حدود: € 1000- 1441 یورو)
درآمد ناشی از تولید ناخالص داخلی (GDP) $ 3,863.344 بیلیون دلار (رتبه 1 و بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپایی)
شاخص استاندارد زندگی 179.78 (جزء 10 کشور برتر اروپایی)

از سوی دیگر شما باید بدانید که دولت آلمان با تسهیل روند مهاجرتی متخصصان و نخبگان خارجی به شدت به دنبال جذب این دسته از مهاجران خارجی است. به همین منظور ابتداء با صدور ویزای جستجوی کار (Job seeker visa) فرصت شش ماهه های به متقاضیان جهت یافتن کارفرمای آلمانی داده و در صورت موفقیت، برای آنها ویزای کار آلمان (Germany work permit) با اعتبار 2 ساله و امکان تمدید مجدد صادر می کند. در ادامه نیز متقاضیان می توانند نسبت به اخذ بلوکارت اتحادیه اروپایی ( EU Blue Card) و انواع دیگر مجوزهای اقامتی اقدام نمایند.

10 شغل پر درآمد آلمان کدامند؟

آلمان کشور فرصت ها و امکانات ناب نه تنها برای خود آلمانی ها بلکه همچنین برای شهروندان کشورخای جهان سوم نیز به همین صورت می باشد.  سرزمین نوآوری و ابتکار یعنی آلمان اولین کشور صنعتی اروپا و دومین کشور مهاجر پذیر بعد از ایالات متحده می باشد. تنها دلیل این محبوبیت روز افزون آلمان نیز صرفا به جهت وجود شرایط کاری فوق العاده مطلوب و نیز استاندارد زندگی بالایی است که مهاجران خارجی از آن بهره مند می شوند. در این میان اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز و نیز 10 شغل پر درآمد آلمان می تواند برای متقاضیان جذاب و حائز اهمیت باشد.

1. مدیر اجرایی

مدیران اجرایی، مدیران عامل یا همان CEO ها در رتبه اول پر درآمدترین مشاغل آلمان قرار دارند. آنها مسئول مدیریت فعالیت ها کاری و امور مالی روزانه و نیز اطمینان از تامین تعهدات قانونی شرکت های تابعه می باشند. بسته به تعداد کارکنان شرکتها، مدیران کل درآمدهای مختلفی دریافت می کنند:

تعداد کارکنان شرکت درآمد سالیانه دریافتی مدیران کل
25 کارمند € 170,000 (یورو)
500 تا 1000 کارمند € 379,000 (یورو)
بیش از 5000 کارمند € 807,000 (یورو)

از شرایط لازم جهت تصدی شغل مدیریتی (MD) در آلمان برخورداری آنها از مدرک مربوطه، مدرک فوق لیسانس یا مدرک حرفه ای در رشته مدیریت و نیز سابقه کار بیش از 5 سال می باشد. البته بسیاری از مدیران کل امروزی کارآفرینان مستقلی هستند که هیچ پس زمینه کاری رسمی در شرکتها ندارند.

2. وزیر فدرال

وزرای فدرال اعضای هیئت دولت فدرال آلمان هستند. آنها هستند که درباره سیاست های کلان کشوری و ایالتی تصمیم گیری می کنند. از بین این وزرا خود نخست وزیر، وزاری دفاع، بهداشت و اقتصاد جزو پر درآمدترین ها محسوب می شود. درآمد سالانه وزرای فدرال در حدود € 168,000 (یورو) و درآمد ماهانه آنها در حدود € 14,000 (یورو) می باشد. بسیاری از سیاستمداران از شاغلین موفق در رشته هایی همانند حقوق و اقتصاد می باشند. اما قبل از ورود به این شغل حساس شما ابتداء باید شهروند آلمان باشید تا صلاحیتتان محرز گردد.

3. بانکدار سرمایه گذاری

بانکداران سرمایه گذاری اساسا مشاوران مالی شرکتها هستند. آنها معمولا در موسسات مالی یا در بانک های بزرگ مشغول کار هستند که با سرمایه گذاری در بخش های دولتی یا خصوصی سرو کار دارند. بانکداران سرمایه گذاری در سال اول کاریشان درآمدی در حدود € 150,000 (یورو) داشته اما در سال های بعدی درآمدی تا € 300,000 (یورو) نیز کسب می کنند. برای انجام این کار در آلمان، شما احتمالا نیازمند مدرک MBA با یک پس زمینه قوی در رشته های اقتصاد، ریاضیات و آمار هستید.

4. مدیر فروش

نقش مدیر فروش معمولا شامل توسعه ظرفیت و مدیریت روزانه امور تجاری شرکتها است. آنها اهداف و مقررات را تنظیم کرده، برنامه های فروش را ارایه و به تحلیل داده ها پرداخته و همچنین به آموزش مستمر تیم فروش می پردازند. این مدیران بالاترین درآمدها را در مارکتینگ و بخش فروش به خود اختصاص می دهند.

مشاغل با توجه به سابقه کاری میانگین درآمد سالیانه
مدیران فروش مجرب € 134,000 (یورو)
متخصصان ارشد € 88,000 (یورو)
مدیران حسابداری € 94,000 (یورو)

5. مدیر آزمایشگاه

مدیران آزمایشگاه یا لابراتوار مسئول عملیات ایمنی و کارکرد در تحقیق و توسعه بالینی و پزشکی قانونی و یا مسئول آزمایشگاه های پزشکی هستند. میانگین درآمد سالانه مدیران مجرب در کشور آلمان در حدود € 123,000 (یورو) می باشد. در آلمان بسیاری از کارفرماها به دنبال مدیران آزمایشگاهی با سابقه و با مدرک کارشناسی در رشته های فناوری پزشکی، شیمی و مهندسی شیمی می باشند.

6. پزشک متخصص

پزشکان متخصص در آلمان جزء دکترهای مجرب معمولا هم در کیلینیک ها یا در درمانگاه ها بوده و وظایفی مشابه مدیران بخش دارند. از این نظر که آنها معمولا بر همکاران، رزیدنت ها، دانشجویان پزشکی و سایر کارورزان هم نظارت می کنند و ایضا آنها مسئول بخش ویژه ای در راستای تخصص خودشان هستند. هشتاد درصد این پزشکان درآمد سالانه ای حدود € 85,000 تا € 150,000 (یورو) دریافتی دارند. اما شرایط لازم برای انجام این کار در آلمان عبارت است از:

 • داشتن مدرک پزشکی معتبر
 • درخواست مجوز کار پزشکی در آلمان
 • داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل B1

7. وکیل

نقش و وظیفه وکلا عمدتا در حوزه ها و بخش های مختلف متفاوت و گسترده است. وکلا مسئول ارایه مشاوره و راهنمایی موکلین درباره مسایل حقوقی همانند حقوق دارایی و حقوق شخصی و کمک به آنها در استیفای حقوقشان در دادگاه ها می باشد. وکلا در شرکت های کوچک معمولا حقوقی کمتر از € 40,000 (یورو) دریافت می کنند. اما آنها در شرکت های متوسط حدود € 50,000 تا € 80,000 (یورو) و در شرکت های بزرگ تا € 700,000 (یورو) دریافت می کنند. اما شما برای وکیل شدن در آلمان ابتداء باید مدرک حقوق گرفته و سپس در دوره کارورزی اجباری شرکت نموده و دست آخر در آزمون وکالت آلمان قبول شوید.

8. متخصص IT

متخصصان IT افراد آموزش دیده و حرفه ای برای پشتیبانی امور فناوری اطلاعات می باشند.آنها به شرکت ها و سازمان ها در مدیریت و کنترل سخت افزار و نرم افزار و نیز شبکه بندی و حل مسایل فنی کمک می نمایند. میانگین درآمد سالانه این متخصصان در حدود € 66,000 (یورو) می باشد. در حالی که درآمد متوسط مدیران IT در حدود € 81,000 (یورو) برآورد می گردد. اما شرایط لازم برای انجام این کار در آلمان داشتن مدرک کارشناسی در رشته های علوم کامپیوتر و آشنایی به زبان آلمانی تا سطح B1 می باشد.

9. مهندس

مهندسان در آلمان مسئول طراحی مواد و مصالح، سازه ها و سیستم  ها با رعایت قوانین و مقررات و نیز استانداردهای ایمنی و مقوله هزینه می باشند. وظایف مهندسان آلمانی با توجه به رشته شغلیشان متفاوت است. مهندسان در آلمان معمولا درآمد سالانه حدود € 64,000 (یورو) هستند که با تجه به سابقه کار و نقش آنها افزایش می یابد. با اینکه داشتم مدرک ارشد به بالا برای کار مهندسی در آلمان ضروری نیست ولی برای کاریابی سریع و دریافت حقوق بالا لازم است.

10. مشاور

مشاورین در زمینه های خاصی همانند کار یا تحصیل به مراجعین خود در آلمان مشاوره می دهند. آنها معمولا یا در داخل شرکت و یا در یک شرکت مشاوره کار کره و درآمد سالانه ای در حدود € 30,000 تا € 46,000 (یورو) دریافت می کنند. داشتن مدرک کارشناسی در رشته های مربوطه همانند مدیریت بازرگانی و امور مالی یا حسابداری و … از جمله شرایط کاری این شغل در آلمان می باشد.

10 شغل پر درآمد و لیست مشاغل لازم آلمان

برای استارت درخواست کار در آلمان اطلاع از چند نکته مهم الزامی است. اولا برای اخذ ویزای کار آلمان باید از همین الان به فکر یافتن پیشنهاد کاری در این کشور بود. کاریابی در آلمان نیز با جستجو در وب سایت های معروفی همانند Make it in Germany، Fedral Employment Agency ،  Indeed، Stepstone و نیز سایت Monster امری آسان و راحتی است. برای این کار حتی می توان در صورت داشتن صلاحیت لازم و با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان به این کشور مراجعه و حضورا به کاریابی در آلمان پرداخت. اما در همین راستا اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز آلمان برای تسهیل و تسریع روند درخواست شما مهم می باشد. لیست مشاغل مورد نیاز آلمان عبارتند از:

 • توسعه دهنده و برنامه ریز نرم افزار
 • مهندس برق
 • پزشک و پرستار
 • مشاور و آنالیزور IT
 • اقتصاد دان و مدیر بازرگانی
 • مدیر حسابداری
 • دستیار تولید
 • مدیر فروش
 • نمایندگی فروش
 • وکیل و مشاور
 • معمار و مهندس سازه
 • مشاغل MINT (ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و تکنولوژي)

شما عزیزان مراه همچنین برای کسب اطلاع دقیق در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای جستجوی کار آلمان،  ویزای کار آلمان و یا بلوکرت آلمان می توانید با کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز در ارتباط باشید.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...