تاریخ ارسال: 13 آوریل 2018 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : آمریکا

حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت

در این مقاله قصد داریم به حقوق و مسوولیت های دارنده گرین کارت در ایالات متحده آمریکا یا همان مقیم دائم بپردازیم، این مقاله که توسط وکلا و مشاورین موسسه ما  برای شما عزیزان تهیه گردیده، می توانید در این مقاله تمام اطلاعات مربوط به حقوق دارنده گرین کارت، مسولیت های دارنده گرین کارت و هم چنین تفاوت های یک شهروند آمریکایی و دارنده گرین کارت را ملاحظه فرمایید.

مقاله رو ابتدا با طرح چند سوال آغاز می کنیم:

منظور از گرین کارت چیست؟ دارنده گرین کارت از چه مزایایی برخوردار است؟ دارنده گرین کارت چه مسولیت هایی بر عهده دارد؟ آیا بین شهروند آمریکایی و مقیم دایم تفاوت وجود دارد؟

گرین کارت

گرین کارت  به کارتی گفته می شود که نشان دهنده اقامت دایم در ایالات متحده می باشد، گاهی کارت های اقامت کشور های دیگر نیز کارت سبز نامیده می شود. گرین کارت آمریکا در واقع اجازه اقامت دایم، کار، تحصیل، زندگی و … را به افراد دارنده گرین کارت اعطا می کند، دریافت این کارت از طریق کانال های خانوادگی، پناهدگی، شغلی و قرعه کشی امکان پذیر است. یکی دیگر از راه های دریافت گرین کارت اثبات برجستگی علمی یا ورزشی، مثلا از طریق داشتن رکورد های بین المللی است.

حقوق دارنده گرین کارت (مقیم دایم)

مقيم هاي دائم در ایالات متحده به دارندگان گرین کارت نیز مشهورند که از حقوق و مزایای بسیاری برخوردار هستند. مقيم هاي دائم می توانند به طور دائم و در هر نقطه در داخل ایالات متحده زندگی و کار کنند. بنابراین، دارنده گرین کارت حق زندگی در هر نقطه از ایالات متحده را دارد مشروط به اینکه هیچ گونه عملی که باعث خروج او از چهارچوب قوانین ایالات متحده شود را انجام ندهد. مقیم های دایم می توانند در ایالات متحده هر گونه شغل قانونی که در صلاحیت و انتخابشان باشد مشغول به کار شوند البته باید توجه داشت که بعضی از مشاغل به دلایل امنیتی محدود به شهروندان آمریکایی می باشد. دارندگان گرین کارت از طریق تمام قوانین فدرال، قوانین ایالتی و حوزه های محلی به طور کامل محافظت می شوند. مقيم هاي دائم به یکی از بهترین سیستم هاي آموزش عالي در جهان دسترسی دارند و ممکن است قادر به اجتناب از هزینه های بین المللی در کالج ها و دانشگاه هاي درون ايالتي باشند. مقيم هاي دائم با زندگی در ایالات متحده، از مراقبت های پزشکی در سطح ایالات متحده  برخوردار می شوند و همچنين مقيم هاي دائم اگر بخواهند می توانند در طول دوره اقامت دائم خود، به هر نقطه  خارج از ایالات متحده سفر کنند. آنها همچنین می توانند تابعيت امريكايي را کنند، اگر چه این مساله جزء الزامات اقامت دائم نمی باشد. اخذ

مسئولیت های دارنده گرین کارت

دارنده گرین کارت( مقیم دایم) علاوه بر داشتن حقوق و مزایای فراوان، مسئولیت های زیادی رو هم بر عهده دارند. دارنده گرین کارت موظف به اطاعت از همه قوانین ایالات متحده، ایالات و حوزه محلی می باشد، دارنده گرین کارت موظف به تسلیم اظهارنامه مالیات بر در آمد خود و گزارش درآمد به سرویس در آمد داخلی آمریکا و مقامات مالیات ایالتی می باشد. این مالیات بندي بر اساس درآمد ناخالص جهاني مقيم هاي دائم مي باشد. مقيم هاي دائم نيز مانند شهروندان آمریکایی اگر مذکر و بین سنین 18 تا 25 باشند می بایستی در خدمت داوطلبانه نظام ثبت نام نمایند. ثبت نام در خدمت داوطلبانه نظام ایالات متحده باعث می شود در صورتی که ایالات متحده وارد جنگ شود این افراد، واجد شرایط پيوستن به ارتش ایالات متحده بشوند. ایالات متحده از دارنده گرین کارت متوقع است که ساختار دموکراتیک حکومت را حمایت نموده و این ساختار را از طریق ابزار غیر قانونی تغییر ندهد.

تفاوت دارنده گرین کارت و شهروند آمریکایی

شرایطی که مقیم های دایم در ایالات متحده دارند با شهروندان آمریکایی متفاوت است، به طوری که مقيم هاي دائم مجاز به داشتن گذرنامه امريكايي نمي باشند. بلكه، مقيم هاي دائم به عنوان اتباع کشور متبوع خود باقی می مانند. مقيم هاي دائم ایالات متحده مجاز به رأی دادن در انتخابات ایالات متحده  نمي باشند. شهروندان آمریکایی راحت تر می توانند اعضای خانواده خود را به ایالات متحده بياورند و دسترسی بیشتري به مشاغل فدرال داشته باشند. دارندگان گرین کارت گاهی ممکن است اقامت خود را از دست بدهند در صورتی که برای شهروندان آمریکایی چنین وضعی پیش نخواهد آمد. مقیم های دایم می توانند به منظور برخوردار شدن از حقوق کامل شهروندی تابعیت کامل آمریکایی را اخذ کنند که این کار از طریق uscis امکان پذیر است که باید از این طریق برای اخذ تابعیت آمریکایی تشکیل پرونده بدهند. مقیم های دایم معمولا پس از ماندن یک دوره پنج ساله در داخل ایالات متحده، قادر به تشکیل پرونده برای اخذ تابعیت کامل خود خواهند بود.

در آخر باید گفت یک مقیم دایم در ایالات متحده با وجود حقوق و مزایای فراوانی که دارد موظف است مسئولیت هایی که به عنوان دارنده گرین کارت بر عهده اوست نیز به طور کامل انجام دهد