مشاوره رایگان
آدرس دفتر

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن : 26705356-021 ده خط ویژه

کانال تلگرام ما
دانلود سریع
آخرین دیدگاه ها
 • sex toys for men:

  Here are some of the sites we advise for our visitors...

 • gay male using toys:

  Sites of interest we've a link to...

 • YtMp3:

  here are some links to internet sites that we link to because we feel they are w...

 • تاریخ ارسال: 08 ژانویه 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : ترکیه
  کار در ترکیه

  کار در ترکیه

  همه ی نیروهای کاری که قصد کار در ترکیه  را دارند باید قبل از شروع کار، اجازه ی کار در خاک این کشور را داشته باشند و بر اساس قوانین کشور ترکیه استخدام نیروی کار خارجی، بدون اجازه ی کار، غیر قانونی است. همه ی افراد خارجی مقیم ترکیه با ویزای معتبری که حداقل شش ماه اعتبار دارد، می توانند به صورت مستقیم با مراجعه به اداره ی کار در خاک ترکیه، نسبت به دریافت اجازه ی کار اقدام کنند. البته این قانون برای کسانی که از طریق ویزای دانشجویی در خاک ترکیه هستند قابل اجرا نمی باشد.

  در صورتی که در خارج از خاک ترکیه نیز هستید می توانید مراحل اداری کار خود را از طریق سفارت خانه ترکیه در کشور محل زندگی خود پیگیری کنید.

   

  پروسه دریافت اجازه کار در ترکیه

  بدون توجه به اینکه شما در درون خاک ترکیه حضور دارید یا خیر، شما باید در ابتدا یک شغل مناسب را پیدا کرده باشید. در ارتباط با کاریابی در ترکیه، سایت های بسیار معتبری وجود دارد که مشاغل مورد نیاز در کشور ترکیه را به صورت آنلاین ارائه می دهند و شما می توانید از طریق این وبسایت ها تقاضای کار در ترکیه  را ثبت کنید. زمانی که شما و کارفرمای شما درخواست کار را به ثبت برسانند می توان امید داشت که در یک بازه زمانی نهایتا 90 روزه شما بتوانید اجازه ی کار در ترکیه را بدست آورید.

  اگر درخواست شما مورد پذیرش قرار گیرد شما باید به سفارت ترکیه مراجعه کرده و ویزای کار خود را دریافت کنید و پاسپورت خود را مهر کنید. در صورتی که در خاک ترکیه هستید نیز می توانید به وزارت کار و تامین امنیت اجتماعی در شهر آنکارا مراجعه کنید.

  سی روز پس از ورود به خاک ترکیه فرصت دارید تا برای اجازه ی اقامت خود در ترکیه اقدام کنید. این اقدام در دفتر اتباع خارجه نزدیک ترین ایستگاه پلیس به شما نیز قابل انجام است. توجه داشته باشید که شروع کار شما در خاک ترکیه تا زمانی که ویزای کار، اجازه ی کار و اجازه ی اقامت را نداشته باشید غیر قانونی است. هزینه ی اجازه ی اقامت شما 250و هزینه ی اجازه کار 390 دلار آمریکا است.

  اجازه ی کار شما پس از یک سال به اتمام می رسد و  برای اینکه بتوانید در کشور ترکیه بمانید باید اجازه کار در ترکیه  را مجدد تمدید کنید. در صورتی که با اجازه ی کار شما موافقت شود، شما می توانید دو سال دیگر به صورت قانونی در کشور ترکیه کار کنید. تمدید برای دومین بار نیز به شما این اجازه را خواهد داد که برای سه سال در کشور ترکیه به صورت قانونی کار کنید. در صورتی که بتوانید برای 8 سال در کشور ترکیه به صورت قانونی کار کنید این مجوز را در دست خواهید داشت تا برای کار نامحدود در کشور ترکیه اقدام کنید. چنانچه از نام آن بر می آید این اجازه ی کار دیگر نیاز به تمدید ندارد.

   

  زبان

  زبان رسمی مردم ترکیه، ترکی است و تسلط مردم به زبان های دیگر در سطح بسیار محدود قرار دارد. بنابراین شما برای اینکه بتوانید شغل مناسبی در ترکیه بیابید، باید حتما توانایی خود در زبان ترکی استانبولی را تقویت کنید. تسلط به زبان انگلیسی یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. همچنین زبان های فرانسوی و آلمانی نیز در کشور ترکیه از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که یکی از مهم ترین مشاغلی که کشور ترکیه آن را در اختیار نیروی کار خارجی قرار می دهد تدریس زبان های خارجی است.

   

  وضعیت کار برای دانشجویان در ترکیه

  ترکیه به شدت در تلاش است تا بتواند خود را به یک کشور بزرگ و قدرتمند در سطح جهان تبدیل کند از همین رو یکی از اهداف دولت ترکیه، تقویت حضور دانشجویان خارجی در خاک این کشور است. در حال حاضر اجازه ی کار به دانشجویان خارجی داده نمی شود و بسیاری از دانشجویان از طریق اشتغال به کارهای سیاه یا غیرقانونی هزینه های زندگی خود را تامین می کنند. با این حال دولت ترکیه در تلاش است تا با تصویت قوانین جدید شرایط برای کار دانشجویان را نیز بهبود بخشد. دولت ترکیه به دانشجویان خارجی وعده داده است که در اولین فرصت اجازه ی کار به آن ها پس از پایان دوره ی تحصیل را ارائه خواهد کرد.

   

  سطح درآمد در ترکیه

  اگرچه ترکیه بخشی از اتحادیه اروپا است اما پول رایج کشور ترکیه همچنان لیر است. کمترین میزان دستمزد در یک ماه در کشور ترکیه، 2021 لیر است که پس از پرداخت حق بیمه و سایر کسورات قانونی به 1777 لیر در ماه می رسد. این میزان از دریافتی حداقل های یک زندگی متوسط را فراهم می کند. اما می توان به این نکته اشاره کرد که متوسط حقوق دریافتی شاغلان در کشور ترکیه، 2400 لیر در ماه است.

   

  زمان کاری در ترکیه

  حداقل زمان کاری در ترکیه 45 ساعت در هفته است که در شش روز کاری تقسیم می شود. اکثریت شرکت ها و ادارات در ترکیه از ساعت 8:30 دقیقه صبح تا 17:30 دقیقه بعد از ظهر مشغول فعالیت هستند. در فصل تابستان اما ساعت آغاز و انجام کار زود تر از ساعات معمول است.

  در سال اول کار، شما نمی توانید مرخصی با حقوق داشته باشید اما از سال دوم 14 روز کاری را می توانید از مرخصی استفاده کنید. علاوه بر این کشور ترکیه در پایان ماه رمضان سه روز تعطیلی رسمی در تقویم خود دارد و همچنین چهار مراسم دیگر مسلمانان نیز مورد توجه آن ها قرار گرفته است. در تقویم ترکیه 7 تعطیلی ملی نیز وجود دارد.

  سن بازنشستگی در ترکیه برای مردان 60 سال و برای زنان 58 سال است.

  اگرچه اقتصاد ترکیه به صورت مداوم در حال پیشرفت و حرکت رو به جلو است و این کشور هفدمین اقتصاد برتر جهان را در اختیار دارد اما نرخ بیکاری در این کشور بالاتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است. ترکیه با نرخ بیکاری 11 درصدی دست و پنجه نرم می کند و دیگر نرخ بیکاری در میان جوانان این کشور بیش از 20 درصد است. از طرف دیگر قوانینی در کشور ترکیه وجود دارد که استخدام نیروی کار خارجی را برای کارفرمایان دشوار می کند برای مثال کارفرمایان تنها در صورتی می توانند یک نیروی کار خارجی را جذب کنند که حداقل پنج نیروی کار بومی را استخدام کرده باشند. از همین رو و مطابق آنچه که گفته شد، دسترسی به شغل مناسب و دائم و کار در ترکیه کمی دشوار است. از همین رو توصیه می شود تا برای یافتن بهترین روش برای مهاجرت از طریق ویزای کاری با مشاورین ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایئد.

   

   

  هنوز امتیازی داده‌نشده.
  منتظر بمانید ...