تاریخ ارسال: 19 مه 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : آلمان

شرایط دریافت ویزای کار آلمان چیست ؟ چگونه می توان ویزای کار آلمان را دریافت کرد ؟ آیا با دریافت ویزای کار آلمان می توان به اقامت آلمان رسید ؟مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان چیست ؟

آیا اخذ ویزای کار آلمان در هر سنی مقدور است ؟آیا ویزای کار آلمان همان ویزای بلوکارت است ؟این مقاله درباره ویزای کار آلمان نگارش شده و به کلیه سوالات شما در باره ویزای کار آلمان و شرایط و مراحل اخذ ویزای کار آلمان پاسخ می دهد .

همواره متقاضیان مهاجرت برای رسیدن به هدفی چون داشتن زندگی خوب ،اقدام به مهاجرت میکنند .که البته هرکشوری با برخورداری از عواملی چون سطح  رفاه و امنیت شغلی  با توجه به موقعیت جغرافیایی،اقتصادی و فرهنگی تعاریف متفاوتی دارند . لازم بذکر است داشتن توانایی فراهم آوردن نیاز های مالی و امنیتی و اجتمالی که منجرب برخورداری از شغلی مناسب می باشد از جمله مواردی است که  در تمام دنیا مشترک می باشد .

حال اگر اقدام برای مهاجرت از ابتدا  از طریق پیدا کردن و اخذ شغل مناسب باشد.قطعا بسیار مطلوب خواهد بود .  در کشورهای بسیار محدودی این امکان وجود دارد که متقاضی کار ویزای جستجوی کار دریافت نماید . یکی از آن کشورها آلمان است که این امکان را برای متقاضی بوجود می آورد که شخص تحت ویزای جست و جوی کار)  آربایت زوخه  ) وارد کشور آلمان شده و به مدت 6 ماه به دنبال کار متناسب با مدرک تحصیلی خود بگردد .

اهمیت زبان در ویزای کاری آلمان :

برای اخذ این ویزا خوشبختانه شخص نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ندارد اما باید بدانید که برای برقراری ارتباط و یافتن شغل مناسب و آشنایی  با محیط داشتن داشتن دانش زبان آلمانی  یا انگلیسی بسیارارزشمند است .

در واقع  بهتر است که متقاضی ویزای کار به زبان انگلیسی حداقل  با نمره ی 5.5 یا زبان آلمانی حداقل A2 آشنا یی داشته باشد.

بلوکارت آلمان :

در صورتی  شخص متقاضی کار می تواند بلوکارت را دریافت کند که شغلی با حقوق بیش از حد معمول دستمزد در آلمان  یعنی برابر 3000 الی 3500 یورو داشته باشد .

اخذ بلوکارت  (blue card  ) امکان این را برای متقاضی فراهم می کند تا در هرنقطه از اتحادیه اروپا به جستجوی کار بپردازد و با پیداکردن شغل مناسب مناسب و پرداخت مالیات موفق به اخذ اقامت اروپا شوند.

برای اینکه شخص متقاضی موفق به اخذ ویزای کار و بلوکارت  شود باید دارای مدرک دانشگاهی معتبر همراه با سابقه ی کار مرتبط با رشته ی  تحصیلی را داشته باشد و این مورد امری الزامی است .

شانس پیدا کردن شغل مناسب با حقوق ایده ال در رشته های فنی مهندسی در آلمان بسیار بالاست .

متقاضیانی  مانند پرستاران که دارای مدرک رسمی هستند واجد شرایط وضعیت بسیار خوبی برای دریافت بلوکارت می باشند .

در اروپا مشاغلی که با کمبود نیروس  کار مواجه هستند بدون آزمون،نیرو جذب می کنند .پرستاری از جمله رشته هایی است که در اروپا به شدت مورد نیاز است .

 در ماه اوت سال 2012 قانونی تصویب شد مبنا براینکه افرادی که تحصیلاتشان را خارج از مرز آلمان به پایان رسانیده اند و مدارک انها نیز به تایید وزارت علوم  آلمان رسیده است  ویزا شش ماهه ای با عنوان ویزای کاری دریافت می کنند . که در واقع در این مدت باید کار مناسب را پیدا کنند وگرنه ویزای آنها تمدید نخواهد شد . البته باید هزینه های خودیعنی در این مدت را در حساب خود نگه دارند و ثابت نمایند که می توانند کلیه هزینه های خود را بپردازند .لازم به ذکر است که در این مدت اجازه خود اشتغالی و کارآفرینی را نخواهند داشت.

از دغدغه های اصلی دولت فدرال کشور آلمان که از محبوب ترین و معتبرترین کشورهای جهان می باشد،اشخاصی هستند که دردانشگاههای  آلمان به تحصیل می پردازند این اشخاص که در خود آلمان فارغ التحصیل می شوند با ویزایی به مدت 18 ماه فرصت این رادارند که شغلی متناسب با رشته ی خود پیدا کنند و به اقامت کاری دست یابند.

ویزای جستجوی کار آلمان این امکان را می دهد که متقاضی کار شانس خود را برای جستجوی کار در اروپا امتحان کنند . این امکان و امتیاز در کشورهای محدودی در اروپا امکان پذیر است . اتریش و آلمان جزو این کشورها هستند . علاقمند به کار در سایر کشورهای اروپایی باید دعوتنامه کار از یک اسپانسر و یا کارفرما داشته باشند که از آنها دعوت به کار نماید و دعوتنامه کاری برای آنها ارسال نماید .

متقاضی کار با آن دعوتنامه ویزای کار را دریافت می کند . البته داشتن همچنین پیشنهادی و عقد این قرارداد کاری تقریبا غیر ممکن است . چراکه آن شغل باید توسط کارفرما در آن کشور به مدت سه ماه آگهی شود و چنانچه شخصی نبود که این پوزیشن کاری را دریافت کند . این کار به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورت نبودن متقاضی این کار شغل از طر کارفرما فرستاده می شود .

چنانچه قصد اقدام برای اخذ ویزای کار آلمان را دارید و تمایل دارید برای جستجوی کار به آلمان بروید ما میتوانیم در کاریابی نیز شما را یاری کنیم. قبل از هرگونه اقدام و پرداختهای یورویی با کارشناسان ارشد و وکلای موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید .

 

 

 

 

 

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...