تاریخ ارسال: 27 ژانویه 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : آمریکا
ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

شرایط ویزای توریستی آمریکا چیست ؟

آیا می توانویزای توریستی آمریکا را اخذ کرد؟برای اخذ ویزای توریستی آمریکا چه مدارکی باید جمع آوری نمایید  ؟آیا  داشتن ویزای شنگن در اخذ ویزای توریستی آمریکا تاثیر مثبت دارد ؟

جهت اخذویزای توریستی آمریکااز  سفارت چه کشورهایی باید اقدام کرد؟

وثیقه مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی آمریکاچقدر است ؟ این مقاله در باب راههای اخذ ویزای توریستی آمریکا نگارش شده و به شما برای اخذ ویزای توریستی آمریکا کمک می کند.

 

دریافت انوع ویزاهایآمریکا مانند ویزای ازدواج آمریکا ، ویزای نامزدی آمریکا ، ویزای سرمایه گذاری آمریکا، ویزای تحصیلی آمریکا بسیار سخت شده است و می توان گفت تا حدودی شانس صدور ویزا برای ایرانی ها با توجه به تغییرات سیاسی آمریکا غیر ممکن است.

 

با توجه به قوانین مهاجرتی و حقوقی آمریکا که بر مبنای خاک است بعضی افراد پس از ورود به آمریکا درخواست پناهندگی می دهند ( که این روش کاملآ از نظرموسسات حقوقی رد شده است و غیرقانونی می باشد و درکل باید گفت در شآن و منزلت یک ایرانی نیست ) همین علت سبب رد شدن ویزای بسیاری از متقاضیان ورود به آمریکا می شود.

 

ویزای توریستی آمریکا  B-1/B-2

سفربهآمریکابا توجه به شرایط آب و هوایی و جاذبه های فراوان گردشگری ، علاقندان بسیاری دارد . برای سفر و ورود به آمریکا از سایر کشورها ، باید ویزا و اجازه ورود بهآمریکا را اخذ کنند . تعداد ی از کشورها هستند که ساکنین آنها برای ورود به آمریکا نیازی به اخذ ویزای ندارند .

بدلیل وجود علاقمندان بسیاربرای مهاجرت به آمریکا دولت آمریکا فیلترهایزیاد و مشکلی را در سر راه متقاضی اخذ ویزای آمریکا قرار داده است  تا به شکلی بتواند از ورود تعداد بیشماری از مهاجران به این کشور جلوگیری کند .

این اطمینان خاطر را چگونه  باید به افسر ویزا داد که  علقه و دلایل بیشماری برای متقاضی برای برگشت به کشور مبدا وجو دارد. اما اینکه کیس خود را چگونه بچینید و چه مدارکی را به سفارت ارائه دهید که شانس ویزاتان بالا برود ،و چه مدارک مالی را در پرونده خود بچینید در تخصص وکیل و خبره این کار است.

چرا که وکیل مهاجرتی  دلایل رد شدن درخواست ویزا را می داند و همینطور به شما می گوید چه مواردی باید انجام شود باشد که شانس ویزای شما افزایش یابد .

سخت یا آسان:

برخلاف اینکه بسیاری می اندیشند  که اخذ این ویزا بسیار  ساده است  ترتیب چیدن پرونده در سفارت بسیار مهم است . اینکه بدانید که چه چیزهایی را به هیچ عنوان نباید دروغ بگویید و یا چه چیزهایی را اصلا نگویید  بسیار مهم است. قطعآ با چیدن درست پرونده براساس تجربه وکیل حقوقی  شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی افزایش می دهید .البته خود شخص نیز ممکن است پروسه را به تنهایی پیش ببرد اما قطعا شانس دریافت ویزا با وکیل بسیار بیشتر است .

جالب است بدانید که گرفتن ویزای آمریکا ، ورود به خاک آمریکا را تضمین نمیکند ، در اصل داشتن ویزای آمریکا فقط ثابت می کند که مسئول کنسولگری آمریکا در کشوری که در آن تقاضای خود را داده اید (چون در ایران سفارت وجود ندارد ) صلاحیت فرد را برای ورود به آمریکا  مورد تایید قرار داده است ،

و داشتن ویزایآمریکا در ابتدا فقط به متقاضی اجازۀ ورود به آمریکا را میدهد و پس از آن ورود به آمریکا باید به بازرسان وزارت امنیت میهن آمریکا(DHS)و ادارۀ حفاظت از مرزها و گمرکات (CBP)درخواست ورود به خاک آمریکا را بدهید، DHSو CBPپروندۀ متقاضی را بررسی و اجازۀ نهایی ورود به خاک آمریکا را صادر می کند . مسولیت رسیدگی به امور مهاجرتی متقاضیان درخاک آمریکا به عهدۀ بازرسان وزارت امنیت میهن آمریکاDHS است .

 

انواع ویزای آمریکا:

غیرمهاجرتی : فقط برای مسافرت و اقامت موقت در آمریکا است .

مهاجرتی :برای سفر واقامت و اقامت دائم در آمریکا است .

 

ویزای غیر مهاجرتی :

ویزای غیر مهاجرتی یا ویزای بازدید و توریستی آمریکا به دو دستۀ B-1 و B-2تقسیم می’گردد. این نوع ویزای با توجه به هدف شما از مسافرت به خاک آمریکاوابسته است، و هدف متقاضی از سفر به آمریکا تعیین کنندۀ  صدور هر کدام از این ویزاها میباشد.

ویزای (B-2)در چه مواردی صادر می شود :

برای دیدار اقوام و فامیل و دوستانی که  مقیم آمریکا  هستند ،یا برای انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا برای اشخاصی که گواهی پزشک دارند ، بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا ،  این ویزا با نظر آفیسر کنسولگری آمریکا در سفارت آمریکا، برای متقاضیان صادر می شود .

 

از آنجا که سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد ، ایرانی هایی که قصد اخذ ویزایتوریستی آمریکرا دارند میتوانند در هریک از سفارتخانه ها یا کنسولگری های آمریکا در کشورهای مختلف ،درخواست ویزای توریستی  خود را ارائه کنند.

در بخش کنسولی سفارت آمریکا مصاحبه ای با متقاضی دریافت ویزاانجام می شود .

در زمان مصاحبه ازمتقاضی اثر انگشتان انها تصویر برداری دیجیتالی می شود. دربعضی موارد یکسری از درخواست های صدور ویزا نیاز به بررسی بیشتری دارند، یعنیبعد ازانجام مصاحبه توسط آفیسر با متقاضی ویزا ، صدور ویزا نیازمند زمان بیشتری است .

البته امکان درخواست همزمان گرین کارت از روش سرمایه گذاری در آمریکا و تقاضای دریافت ویزای توریستی وجود دارد

. اگرمتقاضی واجد شرایط ویزای کارآمریکا نیز باشد میتواند همزمان با درخواست ویزای توریستی، در مدت زمان تعیین شده از طرف ادارۀ مهاجرتآمریکا درخواست ویزای کار دهد.

 مصاحبه ایرانیان در چه کشورهایی انجام می شود :

سرکنسولگری آمریکا ، آنکارا ، ترکیه

سرکنسولگری آمریکا ، ایروان ، ارمنستان

سرکنسولگری آمریکا ، دبی ، امارات متحده عربی

 

در این مقاله به بررسی انواع و راههای اخذ ویزای توریستی آمریکا پرداختیم . در پایان توصیه می شود در حال حاضر با توجه به شرایط آمریکا وعدم صدور ویزا برای ایرانیان اگر تصمیم به مهاجرت و یا اخذ ویزای توریستی آمریکا دارید دست نگه دارید .

یا اقامت کانادا و کشورهای اروپایی را اخذ کنید و از آن کشورها درخواست ویزای آمریکا نمایید .

در این زمینه می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه سفیران سروش سعادت بهره مند شوید .

 

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...