تاریخ ارسال: 15 مه 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : دسته‌بندی نشده

هزینه های زندگی در اسپانیا می دانید ؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا چقدر است ؟ آیا با کار دانشجویی در کانادا می توان هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا را پرداخت نمود ؟ هزینه های تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان اسپانیا چقدر است ؟ آیا تحصیل در اسپانیا رایگان است ؟ آیا با تحصیل در اسپانیا می توان اقامت اسپانیا را به دست آورد؟

شرایط اخذ اقامت تحصیلی در اسپانیا چیست ؟ این  مقاله در باب هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا نگارش شده است و به تمامی سوالات  شما در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا پاسخ می دهد .

هزینه های تحصیل در اسپانیا :

 

هزینه های تحصیل در اسپانیا بسیار پایین بوده و در مقاطع مختلف متفاوت است . یکی از عواملی که درشهریه دانشگاههای اسپانیا تاثیر به سزایی دارد زبان تحصیل است .تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی گرانتر از تحصیل به زبان اسپانیایی است .

در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل در اسپانیا در مقاطع تحصیلی مختلف می پردازیم :

هزینه های تحصیل در مقطع  لیسانس در هر سال تحصیلی در اسپانیا بین 680 تا 1280 یورو می باشد .

برای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری، هزینه های تحصیل در دانشگاه و موسسات دولتی بین 1000 تا 50000 یورو در هر سال متفاوت است .

هزینه های تحصیل دکتری در اسپانیا بسیار پایین است و شامل هزینه ثبت نام به مبلغ 500 تا 1000 یورو در سال می شود .

در اکثر رشته ها دانشجویان اگر شرایط مورد نیاز را داشته باشند می توانند جهت دریافت فاند با استاد راهنما مذاکره نمایند .

تحصیل در تمام مقاطع در دانشگاههای خصوصی در اسپانیا بسیار پر هزینه است مگر در مقطع دکتری که تحصیل به زبان انگلیسی نیز تقریبا رایگان است و فقط شامل هزینه های ثبت نام می شود .

علاوه بر هزینه های واقعی تحصیلی که برای شرکت در یک دانشگاه یا کالج اسپانیا هزینه می کنید، هزینه های اضافی باید در نظر داشته باشید . این هزینه ها شامل :

کتاب و لوازم

هزینه های متوسط خرید این موارد تقریبا 900 یورو در سال است.

هزینه های شخصی

هزینه  برای چیزهای شخصی که در هنگام تحصیل در کالج نیاز دارید، از جمله تلفن، سرگرمی، غذا، تنقلات و غیره در نظر بگیرید .

حمل و نقل

بهتر است برای تعدیل هزینه ها حتمن از حمل و نقل عمومی استفاده کنید .

هزینه  درخواست برای ثبت نام در کالج یا دانشگاه :

تقریبا تمام کالج ها و دانشگاه ها در اسپانیا هزینه های درخواست برای پذیرش در کالج خود را دارند. این هزینه ها متفاوت هستند، اما معمولا کمتر از 50 دلار می باشند. اطمینان حاصل کنید که هنگام تکمیل درخواست خود این هزینه را در پرداخت نمایید .

هزینه های کلاس ویژه

بسته به کلاس هایی که در آنجا می گیرید ممکن است هزینه های کلاس خاصی را پرداخت کنید این هزینه ها متفاوت هستند و می توانند از چند دلار تا چند صد دلار متغیر باشند.

به طور کلی، هزینه تحصیل در کالج و دانشگاههای اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان  است.

 

نگاهی به گزینه های زیادی که در اختیار شما قرار می گیرد نگاه کنید:

وام: به دانشجویان اسپانیایی بابت هزینه های تحصیل و زندگی تعلق میگیرد . پس از اتمام تحصیلات این وام با سودش باز پرداخت می شود .

کمک هزینه تحصیلی: کمک هزینه تحصیلی  بر اساس  نیازمالی و یا شایستگی دانشجو به وی تعلق میگیرد . این می تواند به وضعیت مالی دانشجو یا وضعیت تحصیلی او در کالج مربوط باشد. مقیاس بورس تحصیلی متفاوت است و می تواند از منابع مختلف، از جمله دولت باشد.

کمک های مالی: کمک های مالی برای کمک هزینه تحصیلات کالج نیز در دسترس است.

حتی با تمام این کمک هزینه های مالی، این مقادیر هنوز هم نمی تواند به اندازه کافی هزینه های کل تحصیل شما را پوشش دهد. بسیاری از دانشجویان برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی  به طور پارت تایم کار می کنند .

چگونه می توان برای کمک مالی کمک کرد؟

درخواست کمک مالی برای تحصیل در یک مدرسه در اسپانیا باید از طریق درخواست کامل انجام شود. این درخواست را می توان از وزارت آموزش و پرورش، Instituto de Cooperacion Iberoamerican یا وزارت امور خارجه ارسال نمود . این برنامه از از شما سوالاتی خصوصی در مورد درآمد و شغل پدر و مادر می پرسد .این درخواست باید به طور کامل پر شود تا تاخیر در دریافت کمک مالی شما وجود نداشته باشد.

لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام برای درخواست های کمک مالی کالج وجود دارد. شما باید قبل ازاتمام مهلت درخواست فرم موردنظر را پر کنید . فرمهی درخواست را خیلی زودتر از اتمام وقت پر نمایید و ارسال کنید تا شانس برای تمام انواع کمک هزینه داشته باشید .

وب می تواند به عنوان یک منبع ارزشمند برای یافتن کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه زندگی باشد. این یک ابزار رایگان است که می تواند شما را با تمام  کمک های مالی و بورسهای تحصیلی که در دسترس هستند قرار دهد.

 

در اسپانیا هزین های زندگی برای همگان یکسان نیست .واقعا بستگی دارد به جایی که شما زندگی می کنید و شیوه زندگی که در پیش خواهید داشت. قطعا اقامت در خوابگاهها و همینطور پخت و پز در خوابگاه و استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کاهش هزینه ها تاثیر فراوانی دارد.

قطعا هزینه های زندگی در  مادرید و بارسلونا بسیار بیشتر از شهرهای دیگر اسپانیاست .

هزینه های مسکن بیشترین هزینه ای است که شما در زمان تحصیل در اسپانیا میپردازید  . بنابراین شهر محل اقامت  خود را با دقت بیشتری در نظر بگیرید و همچنین گزینه های  مسکنی که برای نیازهای شما مناسب است را انتخاب نمایید . حتی اگر شما در مدرسه ای در مادرید یا بارسلونا حضور داشته باشید، می توانید در یک شهر در نزدیکی  آنها زندگی کنید و زندگی راحتتری داشته باشید. با هزینه های خیلی پایینتر .

 

 

سرگرمی های موجود در اسپانیا :

سرگرمی های زیادی در سراسر کشور وجود دارد و اکثر این سرگرمی ها مقرون به صرفه هستند. قطعا گزینه های سرگرمی برای مطابقت با نیازها و سلیقه های همه دانشجویان است  : موزه ها، کافه ها، بارها، باغ وحش ها، بازار، مراکز خرید، گالری های هنری در اکثر شهرهای اسپانیا محل بازدید و تفریح و سرگرمی اکثر دانشجویان است .

اینترنت در سراسر اسپانیا در دسترس است و  هزینه آن در حدود 10 یورو در هر ماه است .کاملا مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است .

هزینه خرید لباس در اسپانیا :

اسپانیا با مراکز خرید،  فروشگاه های بزرگ و کوچک  با نام های تجاری متعدد لباس را با قیمت مناسب در اختیار ساکنین اسپانیا قرار می دهند . جدیدترین مدل های موجود از سراسر جهان در اسپانیا برای شما آماده است. بارسلونا مطمئنا جایی است که می خواهید برای خرید لباس انتخاب کنید.

وسایل الکترونیک :

همه ما عاشق الکترونیک هستیم و به عنوان یک دانش آموز، مواردی مانند لپ تاپ ها، تبلت ها و گوشی های هوشمند می تواند به شدت در یادگیری و سرگرمی و غیره کمک کند.

غذا :

بسیاری از رستوران های بزرگ برای صرف غذا دراسپانیا در دسترس هستند، در این رستورانها میانگین وعده های غذایی بین 6 تا 20 یورو در هر نفر است.

حمل و نقل :

اگر از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده نمایید بسیار در هزینه های شما صرفه جویی می شود .

مراقبت های بهداشتی :

مراقبت های بهداشتی در اسپانیا توسط دولت حمایت می شود. دانشجویان می توانند با پرداخت ماهیانه مبلغ 50 یورو از خدمات درمان رایگان در اسپانیا برخوردار شوند .

 

در کل هزینه زندگی در اسپانیا حدود 20 درصد کمتر از زندگی در سایر کشورهای اروپایی است. به این ترتیب برنامه ریزی کنید و می توانید اطمینان حاصل کنید که در طول تحصیل در کشور به راحتی زندگی می کنید.

در این مقاله به بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا پرداختیم . چنانچه تمایل به تحصیل و اخذ قامت تحصیلی در اسپانیا دارید . قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان مجرب موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا باخبر شوید .

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...