مشاوره رایگان
آدرس دفتر

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن : 26705356-021 ده خط ویژه

کانال تلگرام ما
دانلود سریع
آخرین دیدگاه ها
 • sex toys for men:

  Here are some of the sites we advise for our visitors...

 • gay male using toys:

  Sites of interest we've a link to...

 • YtMp3:

  here are some links to internet sites that we link to because we feel they are w...

 • تاریخ ارسال: 08 ژانویه 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : ترکیه
  هزینه زندگی در ترکیه

  هزینه زندگی در ترکیه

  یکی از مسائلی که باید پیش از سایر مسائل در رابطه با مهاجرت بررسی شود، هزینه زندگی است. هزینه زندگی در ترکیه از دید مهاجران به این کشور منطقی تر و قابل پرداخت تر از سایر همسایه های اروپایی این کشور است. استانبول به عنوان پایتخت کشور ترکیه، گران قیمت ترین شهر این کشور در رنکینگ مرکر در ارتباط با هزینه زندگی است با این حال در میان شهرهای جهان در رده 163 ام قرار دارد. در این مقاله قصد داریم تا مهم ترین بخش های هزینه زندگی در ترکیه را تشریح کنیم. لازم به ذکر است که کلیه ی قیمت های ارائه شده در این مقاله مربوط به سال 2018 میلادی است.

  پیش از هر چیز باید این نکته را صراحتا اعلام کرد که هزینه ی زندگی در ترکیه مانند سایر نقاط جهان، وابستگی زیادی به سبک زندگی  و همچنین محل زندگی شما دارد. نقاط روستایی هزینه های کمتری را دربر خواهد داشت و زندگی در نقاط مرکزی شهر به مراتب گران قیمت تر است اما این به معنی آن نیست که امکانات در مناطق روستایی و خارج از شهر محدود و ضعیف است بلکه باید این نکته را نیز اشاره کرد که نقاط روستایی نیز کلیه امکانات اولیه شهری را در خود جای داده است.

  اگرچه کشور ترکیه بخشی از اتحادیه اروپا است اما واحد پول این کشور لیر است بنابراین کلیه ی قیمت هایی که در این مقاله در رابطه ی آن های صحبتی به میان آورده می شود به واحد اصلی پول ترکیه یعنی لیر بیان شده است.

   

   میزان درآمد در ترکیه

  حداقل میزان درآمد در کشور ترکیه پس از پرداخت حق بازنشستگی و بیمه 1780 لیر است. این میزان دریافتی برای یک فرد تنها، به گونه ایست که پس از پرداخت اجاره ی ماهیانه محل زندگی خود، می تواند همه ی امکانات اولیه زندگی را به راحتی در اختیار داشته باشد. با این حال میانگین حقوق دریافتی در ترکیه پس از پرداخت مالیات 2400 لیر در ماه است.

   

  هزینه سکونت در ترکیه

  بخش عمده ای از هزینه زندگی در ترکیه، مربوط به هزینه اقامت می شود. به صورت متوسط در استانبول، اجاره ماهیانه یک اپارتمان با یک اتاق خواب در مرکز شهر 1250 تا 2500 لیر هزینه خواهد داشت. این در حالی است که در مراکز پیرامونی هزینه ی یک اتاق مشابه 750 تا 1500 لیر است. از سوی دیگر هزینه ی یک آپارتمان با سه اتاق خواب در مرکز استانبول 2400 تا 4500 لیر خواهد بود و یک آپارتمان با شرایط مشابه در مناطق پیرامونی 1400 تا 2500 لیر اجاره داده می شود. هزینه ی اجاره ی مسکن در شهرهای دیگر ترکیه کمتر از هزینه های ذکر شده است.

   

  هزینه انرژی در ترکیه

  بخش دیگری از هزینه زندگی در ترکیه مربوط به هزینه انرژی در این کشور است. در بسیاری از خانه ها هنوز گاز را از طریق جعبه های مخصوص موجود در فروشگاه های مختلف تامین می کنند. یک جعبه گاز 100 لیر قیمت دارد و ممکن است تا یک سال نیز ماندگاری داشته باشد.

  هزینه ی برق به صورت متوسط 150 لیر در ماه است. در صورتی که بتوانید استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی را کاهش دهید، به مراتب هزینه شما کمتر خواهد شد.

  هزینه آب به طور میانگین حدود 40 لیر در ماه است.

  هزینه ی شارژ ماهیانه مربوط به تعمیرات و نگهداری نیز به طور میانگین 100 تا 300 لیر در ماه است.

  در ترکیه رقابت زیادی بین شرکت های مخابراطی و ارائه دهنده خدمات اینترنتی وجود دارد. بنابراین قیمت ها نیز به مراتب متفاوت است. شما می توانید یک بسته کامل خدماتی شامل، مکالمه، اینترنت و دریافت شبکه های انگلیسی و ترکی از طریق ماهواره را تنها با 71 لیر دریافت کنید.

  اگر علاقه به داشتن اتومبیل شخصی در ترکیه دارید باید پیش از هرچیز بدانید که هزینه های انرژی در این بخش به شدت بالاست. هزینه یک لیتر بنزین 4.40 لیر است. علاوه بر این شما باید هزینه های مربوط به بیمه، بیمه پلیس و مالیات خودرو را نیز پرداخت کنید به به صورت میانگین در حدود 2000 لیر در سال هزینه خواهد داشت.

   

  هزینه شهروندی و درمانی

  در حال حاضر برای اخذ اولین اجازه ی اقامت بلند مدت 370 لیر از شما دریافت می شود. اجازه اقامت هر ساله باید تمدید شود اما هزینه تمدید آن 225 لیر است. هر فرد زیر 65 سال در ترکیه باید برای شرایط درمانی خود، تحت پوشش یکی از شرکت های بیمه در ترکیه باشد. هزینه ی این بخش متفاوت است و بستگی فراوانی به نوع شرکت، وضعیت جسمانی شما در شرایط اولیه و میزان انتظار شما از سطح پوشش بیمه دارد. بسیاری از زوج ها یک بیمه سراسری برای خود در نظر می گیرند و برای این کار، 426 لیر در ماه پرداخت می کنند که پوشش دهنده ی همه ی نیاز های درمانی آن هاست.

   

  خرده هزینه زندگی در ترکیه

  هزینه زندگی در ترکیه تنها به هزینه های ذکر شده تقسیم نمی شود و شما بدون شک به مواد غذایی، پوشاک، تفریح و … نیز نیاز خواهید داشت. در جدول زیر بخشی از مهم ترین هزینه های عمومی به صورت میانگین ارائه شده است.

  بخش اول ؛ رستوران
  عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
  یک وعده معمولی 25 یک وعده غذا در مک دونالد 20 بطری آب معدنی 1.3
  سه وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 90 کاپوچینو 9.7 نوشابه (0.33 لبتر) 3.52
  بخش دوم؛ سوپرمارکت
  عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
  یک لیتر شیر 3.9 قرص 500 گرمی نان 2.41 یک کیلو برنج سفید 8.3
  12 عدد تخم مرغ 9.8 1 کیلو گرم پنیر محلی 12.01 سینه مرغ پاک شده 19.15
  یک کیلو گوشت گوساله 61.95 یک کیلوگرم سیب 5.14 یک کیلوگرم موز 9.66
  یک کیلوگرم پرتقال 4.8 یک کیلوگرم گوجه 5.3 یک کیلوگرم سیب زمینی 4.2
  یک کیلوگرم پیاز 4.4 یک دسته کاهو 3 1.5 لیتر آب معدنی 1.9
  حمل و نقل عمومی
  عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
  بلیط یک طرفه 2.6 بلیط ماهیانه 205 هزینه تاکسی 4
  هر کیلومتر حرکت تاکسی 2.5 1 لیتر گازوئیل 7    
  بخش چهارم: تاسیسات و تجهیزات
  عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
  هزینه های انرژی برای یک خانه 85 متری به صورت متوسط 360 اینترنت ماهیانه 71
  تفریحات و ورزش
  عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
  یک ماه هزینه باشگاه 149 1 ساعت زمین تنیس 76 بلیط سینما 22
  پوشاک
  یک جفت شلوار جین مدل لویس 195 لباس متوسط تابستانه 135 یک جفت کفش اسپورت مدل نایکی 343
  یک جفت کفش رسمی 277 کلیه هزینه ها به لیر است.

   

  بار دیگر اشاره می کنیم که هزینه های زندگی هر فرد با توجه به الگوی زندگی وی متفاوت است و نمی توان به صورت قطعی در رابطه با آن صحبت کرد. با این حال براساس آنچه که گفته شد، می توان نتیجه گرفت که با 1000 لیر در ماه می توان حداقل های یک زندگی را در اختیار داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به ترکیه می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

  هنوز امتیازی داده‌نشده.
  منتظر بمانید ...