تاریخ ارسال: 05 آگوست 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : استادان دسته بندی : آمریکا

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا یکی از موضوعات اصلی و مهم برای متقاضیانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند. برای هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا، متقاضیان باید شهریه دانشگاه، هزینه محل اقامت و هزینه های خوراک و پوشاک، هزینه های حمل و نقل و بیمه های درمانی را در نظر بگیرند.

باید به این نکته اشاره کرد که هزینه های زندگی با توجه به نوع زندگی و هزینه های تحصیل با توجه به نوع رشته و دانشگاه متفاوت می باشد. اما در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند اطلاعاتی در رابطه با حداقل هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

هزینه های تحصیل در آمریکا

یکی از محبوب ترین مکان ها برای مهاجرت و ادامه تحصیل کشور آمریکا می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور گران قیمت می باشد اما متقاضیان باید کمک های مالی را در نظر بگیرند. به صورت تقریبی شهریه های تحصیلی برای هر سال بین 5000$ (دلار)  تا 50000$ (دلار) می باشد.

این در حالی است که در برخی از کشور ها هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارجی، متقاضیان کشور های اتحادیه اروپا و متقاضیان خارجی و بین المللی یکسان می باشد. اما در کشور آمریکا هزینه های تحصیل برای دانشجویان داخلی و دانشجویان خارجی متفاوت می باشد.

به طور مثال دانشجویان داخلی برای تحصیل در یک دوره 4 ساله سالانه 9650$ (دلار)  می پردازند، اما دانشجویان خارجی باید 24930$ (دلار) پرداخت کنند. اگر دانشجویان بتوانند پذیرش دانشگاه های دولتی این کشور را به دست آورند هزینه های کمتری را برای تحصیل خواهند پرداخت.

هزینه های اقامت در آمریکا

یکی از هزینه های مهم و اساسی هزینه های محل اقامت و مسکن می باشد. هزینه های محل اقامت با توجه به متراژ خانه، منطقه آن و تعداد خواب ها متفاوت می باشد. برای اجاره آپارتمانی 1 خوابه در مرکز شهر متقاضی باید مبلغ 896$ (دلار) پرداخت
نماید، و برای اجاره خانه ای 3 خوابه در مرکز شهر باید 1550$ (دلار) در نظر گرفته شود.

اگر قصد اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر را دارید برای خانه های 1 خوابه مبلغ 700$ (دلار) و برای خانه های 3 خوابه باید 1200$ (دلار) بپردازید. دقت نمایید که این قیمت ها در شهر های مختلف کشور آمریکا متفاوت می باشد. برای مثال: اگر فردی قصد اقامت در شهر لس آنجلس یا شهر بوستون را داشته باشد باید هزینه های بیشتری را پرداخت نماید.

در برخی از دانشگاه ها خوابگاه هایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، خوابگاه های دانشگاه معمولا دارای اتاق هایی برای 2 تا 3 نفر می باشد، و از حمام و سرویس بهداشتی باید به صورت مشترک استفاده شود.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا

در جهت بررسی هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا، متقاضیان باید هزینه های حمل و نقل را به عنوان یکی از مهم ترین نیاز های خود در نظر بگیرند. هزینه بلیط یک طرفه داخلی 1.9$ (دلار)، ورودی تاکسی 2.7$ (دلار)، هزینه 1 ساعت انتظار تاکسی 26.8$ (دلار)  و هزینه 1 کیلومتر مسافت با تاکسی 1.4$ (دلار)  می باشد.

هزینه های مواد خوراکی در این کشور به شرح زیر می باشد:

 

نوع مواد خوراکی

 

مبلغ

هزینه شیر 1 لیتری 1.2$
هزینه نان سفید 500 گرمی 2.3$
هزینه 12 عدد تخم مرغ 2$
هزینه پنیر 1 کیلویی 7.2$
هزینه 1 کیلو گرم مرغ 2$
هزینه 1 کیلو گرم پرتغال 3.2$
هزینه 1 بوته کاهو 1.5$
هزینه 1 کیلو گرم سیب زمینی 2$
هزینه 1 کیلو گرم سیب 3.1$

 

روش های کاهش هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا

ممکن است هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا زیاد باشد، اما متقاضیان باید این نکته را در نظر داشته باشند که امکان دریافت کمک مالی برای آن ها وجود دارد. کمک های تحصیلی به شکل های مختلفی مانند: کمک هزینه های تحصیلی، بورس تحصیلی برنامه های Work Study و کار آموزی در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

در برخی از دانشگاه ها کمک هزینه های تحصیلی تنها برای دانشجویان داخلی می باشد، متقاضیان باید در هنگام انتخاب دانشگاه به این نکات توجه داشته باشند و اطلاعات کاملی در رابطه با دانشگاه به دست بیاورند.

در رابطه با کار حین تحصیل باید اشاره داشت، دانشجویان در طول تحصیل می توانند در هر هفته به مدت 20 ساعت کار کنند. در موارد خاص دانشجو اجازه دارد به مدت 40 ساعت مشغول به کار باشد. دانشجویان با کار کردن می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند اما برای کار قوانین و مقرراتی وجود دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

در مقاله ای که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا در اختیار شما متقاضیان قرار داده شد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله های بورسیه تحصیلی آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا را مطالعه نمایید. همچنین می توانید طی تماس با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...