تاریخ ارسال: 15 مه 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در رشته های مختلف یکسان است؟ آیا می توان برای کاهش هزینه تحصیل در کانادا بورسیه دریافت کرد؟  هزینه تحصیل در کانادا در چه مقاطعی کمتر است؟ هزینه تحصیل در کانادا در کدام رشته ها کمتر است؟ این مقاله در باب هزینه تحصیل در کانادا نگارش شده و به کلیه سوالات شما در زمینه تحصیل در کانادا و هزینه تحصیل در کانادا پاسخ می دهد.

تحصیل در دانشگاه ها یا مدرسه های کانادا  در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر می باشد. مدرسه های بین المللی در مقاطع راهنمایی و دبیرستان همه ساله تعداد بسیار زیادی دانش آموز از سراسر دنیا جذب می کنند. با توجه به استاندارد بالا و سطح فوق العاده آموزش در کانادا و اینکه کانادا با توجه به نظام آموزش عالی که دارد هزینه های خیلی کمتری به نسبت کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا و انگلیس و استرالیا دارد.

دانش آموزانی که علاقمند به تحصیل در کانادا هستند بعد از ورود به کانادا در مدرسه مورد نظر امتحان تعیین سطح می دهند و نسبت به سطح زبان انگلیسی یا فرانسه (در ایالتهای فرانسوی زبان ) در کلاس متناسب با وضعیت زبان خود مشغول به تحصیل می شوند.

سال تحصیلی در کانادا  دو ترم پاییزه – سپتامبر و زمستانه – فوریه است . دانش آموزانی که از دبیرستانهای کانادا فارغ التحصیل می شوند پس از اخذ دیپلم  مستقیما و بدون آزمون ورودی و امتحان زبان، وارد دانشگاه مورد نظر خود می شوند.

هزینه های تحصیل در دبیرستانهای بین المللی کانادا

شهریه دبیرستان ها در کانادا با توجه به ایالت و شهر و شرایط کالج متفاوت است و به طور میانگین سالیانه  از 13000 دلار کانادا تا 26000 دلار کانادا متغیر است. هزینه های مسکن و زندگی سالیانه در حدود 10000 دلار تا 12000 دلار  کانادا است. هزینه های بیمه درمانی در کانادا 450 سالیانه در حدود 450 دلار است. جهت ثبت نام در  هر ترم تحصیلی حداقل از 4 ماه قبل باید اقدام کرد چرا که اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی هرکدام حدود 30 تا 50 روز کاری  نیاز به زمان دارند.

تحصیل در دانشگاههای کانادا

دانشگاههای کانادا همه ساله  هزاران  دانشجو از سراسر دنیا را  می پذیرند. دانشجویان از مقاطع دیپلم به بالا در سطح لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و فوق دکتری با اخذ پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی ورود به کانادا به عنوان دانشجویان بین المللی تحصیل می کنند. نظام آموزش کانادا رایگان نیست اما با توجه به سطح و کیفیت آموزش و دانشگاه ها بسیار محبوب است و مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است.

چنانچه تمایل به ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا را دارید داشتن مدارک زیر برای اقدام ضروری است :

  • داشتن معدل خوب از دانشگاههای معتبر
  • دانش زبان انگلیسی یا فرانسه – داشتن ایلتس بالای 6 ضروری است
  • اثبات توانایی یا ساپورت مالی قوی

 

دانشجویانی که  شرایط خوب تحصیلی دارند و معدل بالای 18 دارند و مدرک ایلتس بالای 6.5 دارند می توانند زمان اخذ پذیرش فرم درخواست بورسیه تحصیلی را نیز پر کنند.

دانشجویان در کانادا هنگام تحصیل اجازه کار دانشجویی پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارند  که این کار دانشجویی می تواند مقداری از هزینه های خود را پوشش دهد .

اخذ کمک هزینه های  دانشجویی جهت دنشجویان ممتاز از قبیل اسکولار شیپ، فاند یا بورسیه هم از دیگر راههای پرداخت شهریه دانشگاه است .دانشجویان مقاطع لیسانس به بالا می توانند در دانشگاه خود به صورت پاره وقت تدریس نمایند بصورت همکار استاد  یا در امر تحقیقات کمک کرده و در آمد کسب نمایند.

دانشجویانی که در کانادا تحصیل می نمایند بعد  از پایان  تحصیلات  می توانند به راحتی  و با داشتن تجربه زندگی و  سابقه کار و یا  حتی فقط تحصیل در کانادا، جهت اقامت دائم اقدام نمایند. قوانین جدید مهاجرتی کانادا بر این مبناست که اشخاصی که با ویزای تحصیل وارد کانادا می شوند شانس اخذ اقامت دائم کانادا را داشته باشند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی :

هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل و دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. هزینه های تحصیل در تورنتو و ونکوور معمولا بیشتر از استانهای دیگر است و هزینه های تحصیل در کبک کمتر از استانهای دیگر است. شهریه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی سالیانه در حدود 15000 تا 22000 دلار است البته این شهریه بر اساس دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است.

گرانترین شهریه را در دانشگاههای کانادا  رشته های پزشکی و مهندسی دارند. اکثر دانشگاهها در کانادا خوابگاه دارند و امکان گرفتن خوابگاه برای دانشجویان وجود دارد. دانش آموزان خارجی  زیر 18 سال که برای ادامه تحصیل به کانادا می روند قطعا باید در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی  برای یک دانشجوی خارجی در طول یک سال تحصیلی (8 ماه) در حدود 11000 تا 20000 دلار کانادا است، البته این مبلغ بسته به رشته و دانشگاه و شهر انتخابی متقاضی ممکن است بالاتر یا پایین تر باشد.

 هزینه های  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  :

برای اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا در مقطع فوق لیسانس داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه معتبر و مورد تایید کانادا ضروری است. متقاضی باید مدرک زبان آیلتس بالای 6.5 را ارائه نماید.

بسته به رشته تحصیلی قبولی در آزمون GRE  و GMAT  ضروری است. متقاضیان تحصیل در رشته حقوق در کانادا باید علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی معتبر و آیلتس و قبولی در آزمونهای GRE و GMAT  در آزمون LSAT  نیز شرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایند .

هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا در رشته های مختلف متفاوت است. تحصیل در رشته های مهندسی گرانتر و شهرهایی چون ونکور و تورنتو هزینه های تحصیل بالاتری دارند.

هزینه های تحصیل  فوق لیسانس  در کانادا  سالیانه در حدود  19,000 تا 33,000 دلار کانادا است و در استان های مختلف، متغیر است.

هزینه های زندگی در کانادا میانگین در حدود 1000 تا 1500 دلار کانادا است. با پذیرش در مقطع فوق لیسانس متقاضی اجازه بردن همراه را نیز دارد .

از آنجا که پذیرش در مقطع فوق لیسانس در رشته های مهندسی و حقوق بسیار سخت می باشد توصیه می شود برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در رشته هایی چون مدیریت و توریسم و هتل داری پذیرش اخذ نمایید.

هزینه های تحصیل در این رشته ها در ونکوور بهترین شهر کانادا در مقطع فوق لیسانس سال اول در حدود 19000 دلار و سال دوم در حدود 14000 دلار است.

چناانچه تمایل به ادامه تحصیل در کانادا دارید برای آگاهی از هزینه تحصیل در کانادا و شرایط اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کاناادا با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

 

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...