مشاوره رایگان
آدرس دفتر

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن : 26705356-021 ده خط ویژه

کانال تلگرام ما
دانلود سریع
آخرین دیدگاه ها
 • Google:

  Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated information, neverthe...

 • Google:

  We like to honor lots of other world-wide-web web-sites around the internet, eve...

 • Google:

  The time to study or visit the subject material or web-sites we've linked to bel...

 • تاریخ ارسال: 06 نوامبر 2018 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : دسته‌بندی نشده, سوئد
  مهاجرت کاری به سوئد

  سوئد یکی از کشور های پیشرفته اروپا میباشد که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده و مانند یک نوار کشیده بر روی نقشه اروپا 25 استان بزرگ و کوچک را در خود جای داده. از آنجا که این کشور دارای اقتصادی رو به رشد و رفاه اجتماعی فوق العاده ای میباشد بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت این کشور را برای مقصد نهایی خود برمی گزینند.

  برای مهاجرت به سوئد راه های مختلفی وجود دارد و یکی از این کتیگوری ها مهاجرت کاری به سوئد میباشد. از آنجایی که هزینه های زندگی در سوئد نسبت به دیگر کشور های اروپایی بیشتر میباشد مهاجرت تحصیلی به این کشور کمی دیگر از دیگر کشور های اروپا هزینه بر میباشد اما مهاجرت کاری به سوئد به دلیل این که درآمد های بالایی در سوئد میتوان جست نسبت به دیگر کتیگوری های مهاجرت از لخاظ مالی به صرفه تر میباشد اما از لحاظ دشوار بودن این کتیگوری ها باید گفت ویزای کار سوئد دشوار تر از دیگر کتیگوری هاست. این مقاله برای افرادی که قصد دارند مهاجرت کاری به سوئد را دارند می تواند اطلاعاتی مفیدی را تقدیم نماید به هر جهت امید واریم در طول خواندن این مقاله به سوالات خود راجع به مهاجرت کاری به سوئد دست یابید.

   

  مهاجرت کاری به سوئد

  _ انواع راه های مهاجرت کاری و کار در سوئد :

  به طور کل راه های مختلفی برای مهاجرت کاری وجود دارد معروف ترین راه های مهاجرت کاری را در سه بخش برای شما خوانندگان محترم شرح خواهیم داد :

  (راه حل اول دریافت ویزای کار ) * اخذ ویزای پیشنهاد کار یا ویزای (job offer) : در این نوع ویزا شخص باید از کشور مورد نظر توسط یک کارفرما و مدیر شرکت و به طور کل صاحب امتیاز یک بنگاه درآمد زایی نامه دعوت به همکاری دریافت نماید و از طریق آن نامه از سفارت یا اداره مهاجرت کشور مذکور اجازه اقامت دریافت نماید.

  در حال حاضر ویزای پیشنهاد کاری یا جاب آفر در سوئد تنها راه کسب اجازه کار و مهاجرت کاری به سوئد است که برای اخذ این ویزا راه های طولانی باید طی شود.

  برای اخذ ویزای کار در سوئد از طریق پیشنهاد کاری لازم است کارفرما ابتدا ثابت نماید که در کشور خود سوئد امکان جذب نیرو برای آن پست وجود ندارد و به همین دلیل پیشنهاد شغلی را به شخصی در ایران داده است.

  برای انجام این کار ،صاحب شغل و کارفرما باید مدت زمان 6 ماه آگهی آن پست را  در روزنامه های کثیر الانتشار کشور خود (در مرحله اول 3 ماه) و کشورهای اتحادیه اروپا (در مرحله دوم3ماه) چاپ نماید. بعد از چاپ آن آگهی و اثبات این موضوع که نیروی کار متخصصی در آن زمینه در خود کشور سوئد وجود ندارد شخص متقاضی مهاجرت به سوئد میتواند اقامت کاری سوئد را در یافت کند.

  شرط بعدی که برای ویزای جاب آفر وجود دارد این است که حقوق دریافتی شخص نباید کمتر از میزانی باشد که از پس هزینه های زندگی در سوئد برنیاید یعنی حدودا مبلغ دریافتی حقوق باید بیشتر از 1500 کرون سوئدی باشد. همچنین شخص متقاضی باید حد اقل مدرک آیلتس 6.5 را دریافت کرده باشد

  (راه حل دوم اخذ ویزای کاری )* اخذ ویزای جستجوی کار یا ویزای جاب سیکر ( job seeker)  یکی دیگر از راه های دریافت ویزای کاری است که در این نوع روش شخص از اداره مهاجرت یا سفارت کشور اجازه این را دریافت مینماید که مدت زمان محدودی که معمولا 6 ماه میباشد وارد خاک کشور شده و به دنبال فرصت های شغلی باشید و در آزمون های مصاحبه شرکت ها و موسات خود را بیازمایید و بعد از یافتن و استخدام در شغلی برگه استخدام را به اداره مهاجرت آن کشور برده و ویزای کاری را دریافت نمایید.

  این روش اخذ ویزای کار که از بهترین و راحت ترین روش های اخذ مهاجرت میباشد متاسفانه در کشور سوئد انجام نمیشود و سفارت سوئد سیاستی مبنی بر اجازه جستجوی کار برای مهاجرین ایرانی را ممنوع نموده.

   

  (راه حل سوم اخذ ویزای کار) * ویزای اسکیل ورکر یکی دیگر از راه های اخذ ویزای کاری است که در این نوع ویزا همه چیز مبتنی بر ارزش ها و تخصص های فردی شخص متقاضی است و فرآیند سنجش از طریق یک لیست امتیاز بندی انجام میشود و هر فردی که بتواند 60 نمره از مجموع امتیازات لیست را کسب کند موفق به دریافت ویزا کاری میشود اما متاسفانه این نوع اخذ ویزا در کشور یوئد برای ایرانیان متقاضی مهاجرت به سوئد امکان پذیر نمیباشد.

   

   

  _ مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به سوئد :

  برای اقدام جهت اخذ ویزا و مهاجرت کاری به سوئد در مرحله اول داشتن گذرنامه معتبر و ترجمه تمام مدارک شناسایی و ارائه مدرک آیلتس 6.5 الزامی میباشد.

  همچنین نیاز است نامه پیشنهاد کاری که بر طبق قوانین و مقررات سوئد تهیه شده باشد را در سفارت ارائه دهید و حتما شغل مورد نظر باید جزو مشاغل مورد تایید اداره مهاجرت برای به دست گرفتن پست توسط اتباع بیگانه منعی نداشته باشد . لازم به ذکر است نامه قرارداد کاری و حقوق تعیین شده براساس قانون کار سوئد  نیز باید تقدیم آفیسر در سفارت سوئد گردد.

   

  _ راه میانبر برای مهاجرت کاری به سوئد

  با توجه به این که کشور سوئد در خصوص اعطای ویزای کار به شهروندان ایرانی سخت گیری میکند و عملا از سه راه ممکنی که برای اخذ ویزای کار وجود دارد (یعنی ویزای جاب سیکر و اسکیل ورکر) دو راه آن را ممنوع کرده و تنها از طریق راه سوم (ویزای جاب آفر) که سخت ترین مراحل را دارد امکان پذیر است.

  نکته بعدی که در خصوص ویزای کار سوئد باعث نگرانی است مدت زمان طولانی اخذ ویزا است چرا که برای گزراندم تایم ارسال آگهی در سوئد و اتحادیه اروپا 6 ماه زمان نیاز است به همین جهت افراد بسیار کمی هستند که قصد دارند از طریق ویزای کار به سوئد مهاجرت کنند.

  یکی از راه هایی که وکلای مهاجرت به موکلین خود پیشنهاد میدهند این است که فرد درخواست اخذ ویزای تحصیلی سوئد را نماید و در حین تحصیل در سوئد به کار در این کشور بپردازد. و بعد از اتمام دوره تخصیل میتواند در یک شرکت خصوصی استخدام شود و سپس برگ استخدام خود را تقدیم اداره مهاجرت نماید و ویزای خود را به ویزای موقت کاری تبدیل نماید و بعد از گذشت مدت چند سال میتواند درخواست اقامت دائم کشور سوئد را بدهد و اداره مهاجرت در صورتی که فرد مالیات های خود را به موقع پرداخت نموده بود و سوئ پیشینه خود را در طول مدت اقامت موقت خود حفظ نموده باشد میتواند ویزای دایم سوئد را دریافت کند.

  به طور کل کشور سوئد به دلیل سخت گیری فراوان و هزینه های بالای زندگی ، معمولا برای مهاجرت به شهروندان ایرانی پیشنهاد نمیشود در عین حال وکلای مهاجرت در موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان آماده میباشد و خوانندگان عزیز میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کاری به سوئد ، دیگر مقالات سایت های وابسته به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه نمایند و یا با شماره 02126705356 تماس حاصل نمایند و پاسخ سوالات خود را از وکلای موسسه جویا شوند.

  موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بیش تر از یک نفر ، بیشتر از یک مجموعه و بیشتر از یک سازمان حامی موکلین خود میباشد.

  هنوز امتیازی داده‌نشده.
  منتظر بمانید ...