تاریخ ارسال: 01 سپتامبر 2018 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : یونان

آیا می دانید بهترین روش برای مهاجرت به کشور یونان کدام است؟ چطور می توان به سادگی از طریق مهاجرت به یونان اقامت دائم این کشور را بدست آورد؟ می دانیم که یونان از محبوب ترین مقاصدهای گردشگری محسوب می شود که هر ساله هزاران گردشگر را به سمت خود می کشاند. موزه ها و آثار باستانی یونان سبب می شود که بسیار از مستندسازان علاقمند شوند که برای همیشه این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. امروز قصد داریم روش های مهاجرتی به یونان را بررسی کنیم.

مهاجرت به یونان

شرایط مهاجرت به یونان

به طور کلی مقوله مهاجرت با توجه به کشور مقصد می تواند چندین معنی دهد. مهاجرت به یونان معنی سفر به کشوریونان به صورت موقت و یا دائمی است. افرادی که به سراغ مهاجرت می روند به هر حال از وضعیت کشور مبدأ ناراضی هستند و یا حداقل به این فکر می کنند که کشور مقصد بیشتر با اهداف و سلیقه شان هماهنگی دارد. مهاجرت مقوله ای بسیار دشوار و عجیب است و قطعاً افراد باید در این بین شرایط مختلفی را در نظر گرفته و سپس تصمیم گیری کنند. برای داشتن مهاجرتی ارزان و بدون خطر هرچه اطلاعات شما به روز تر و دقیق تر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهید کرد.

 

انواع مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت در انواع مختلف و با اهدافی متفاوتی انجام می شود. در ابتدای راه باید به درستی مشخص شود که چرا قرار است مهاجرت کنید. به طور کلی مهاجرت به اغلب کشور در وهله اول در وضعیت موقتی قرار می گیرد و پس از گذشت زمان دقیق و رعایت یک سری قوانین و اصول می توان از وضعیت موقت به وضعیت دائم تغییر کرد. مهاجرت می تواند به دلایل کاری و یا تحصیلی و از طرفی به دلیل سرمایه و همینطور ازدواج باشد. اهداف دیگری که برای مهاجرت دیده می شود در لاین خرید ملک و همین

طور ثبت شرکت است. مشخص است که هر یک از این اهداف شرایط خاصی می طلبد که در بخش مربوطه به آن می پردازیم. به عنوان مثال مهاجرت را در نظر بگیرید، این کشور آنقدر زیبا و دیدنی است که افراد در یکبار سفر به آن ممکن است جذب جاذبه های گردشگری یونان شده تصمیم بگیرند که به این کشور سفر کرده و برای همیشه در آن زندگی کنند. گاه شرایط کاری عالی یک کشور سبب می شود که افراد به فکر مهاجرت باشند و این موضوع در لاین های دیگر نیز قابل بحث است. مهاجرت به کشور یونان دشوار نیست

مهاجرت به یونان از طریق تولد

در خصوص مهاجرت به این کشور از طریق تولد مسایل مختلفی پیش روی شما قرار خواهد گرفت که باید به دقت به تمام جوانب دقت داشته باشید. در واقع مسائلی از قبیل احراز تابعیت نوزادی که متولد می شود تا شرایط انتقال آن. اولین قانون مهاجرت به یونان از طریق تولد در خصوص پاسپورت فرزندی است که در یونان به دنیا می آید. در واقع فرزند متولد شده در یونان تنها زمانی می تواند از شهروندان این کشور محسوب شود که مادر وی در طول دوران بارداری و همینطور زمان تولد فرزند در یونان سکونت داشته باشد.

گزینه بعدی در خصوص پدر فرزند است که باید در زمان تولد از دسته شهروندان یونان محسوب شود. اگر پدر و مادر فرزند هیچ یک از تابعیت یونان نباشند اما اجازه قانونی اقامت در این کشور داشته باشند بررسی می شود که زوجین 5 سال قبل از به دنیا آمد فرزند خود در یونان زندگی کرده اند. این سه شرط بررسی شده اجازه می دهد که فرزند به دنیا آمد در یونان دارای پاسپورت یونانی شود. نوع دیگر نیز به نام تابعیت تبعی وجود دارد که برای افراد زیر 18 سالی است که به سرپرستی پذیرفته می شوند. به روش هایی مهاجرتی به یونان توجه کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور یونان از طریق تولد

برای اینکه بتوانید مهاجرت از طریق تولد داشته باشید اولین و مهمترین مدرک سند رسمی ازدواج است. می دانیم که در یونان یک سری آداب و رسوم وجود دارد که خوشبختانه نیاز به انجام آن نیستید. دقت کنید که فرزندانی که به صورت نامشروع بدنیا آمده باشند در این دایره قرار نگرفته و هرگز شهروند یونان محسوب نمی شوند. در صورتی که فرزند با مادر همخوانی اما با پدر همخوانی نداشته باشد و مادر تابع یونان باشد فرزند می تواند پس از 5 سال به اقامت دائم در یونان اقدام کند. این موضوع در خصوص رابطه پدری نیز صدق می کند.

 

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج از دیگر گزینه هایی است که در ذهن افراد نقش می بندد. به طور کلی یونان از دسته کشورهایی است که هدف اصلی ازدواج را باروی می داند و یکی از قانون های بسیار عجیب در این کشور این است که اگر زنی دارای شوهر بوده و وی نتواند فرزند داشته باشد می تواند با فرد دیگری ازدواج کرده و به نوعی شوهر دیگری لحاظ کند.

برای اینکه بتوانید مهاجرت به روش ازدواج داشته باشید باید با یک شهروند یونان ازدواج کنید و ثابت کنید که قبلاً ازدواج نکرده اید. در این لاین بانوان نیاز به عرضه گواهی تجرد خواهند داشت. مراسم ازدواج در صورتی که در یونان برگزار شود باید یا به صورت مدنی و یا مذهبی انجام شود. به طور کلی در صورتی که فرد بخواهد در یونان ازدواج کند باید روش های اداری چند هفته ای را تحمل کند تا بتواند گواهی خود را تکمیل کند. مراسم ازدواج توسط یک کشیش و یا شهردار صورت می گیرد و قسم های مورد نیاز اجرا خواهد شد. مهاجرت به یونان می تواند ساده باشد کافیست راهش را بدانیم.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت ازدواج یونانی

اولین و مهم ترین مدرک که برای ازدواج یونانی مورد نیاز است پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل سه ماه خواهد بود. شما نیاز به ارائه گواهی تولد خود دارید و باید این گواهی به زبان یونانی و یا رسمی ترجمه شود. در صورتی که فرد مورد نظر قبلاً ازدواج کرده باشد باید یک سری شواهد ارائه شود مبنی بر این که همسر وی فوت شده و یا طلاق گرفته است. این گواهی بهتر است که به درستی ترجمه شود. شما نیاز به ارائه تأییدیه توسط افسر کنسول دارید در واقع باید مشخص شود که منعی برای ازدواج شما وجود ندارد.

 

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل از دسته گزینه هایی است که بارها مورد پرسش و پاسخ قرار می گیرد و جوانان کاندیداری اصلی این روش مهاجرت هستند. البته در این خصوص شرایط سنی وجود ندارد.

یونان از بهترین کشورهایی است که برای اخذ بورسیه تحصیلی و همینطور زندگی می تواند عالی باشد. بهرحال بر هیچ کس پوشیده نیست که تحصیل در یونان تقریباً رایگان است و زبان تحصیل نیز یونانی و یا انگلیسی است. دانشگاه های پزشکی یونان معتبرترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند. در صورتی که فرد بخواهد در دانشگاه های خصوصی این کشور درس بخواند باید شهریه پرداخت کند.

یکی از شرط های اصلی برای مهاجرت تحصیلی به یونان کسب مدرک زبان است. در واقع بدون تسلط به زبان نمی توانید در این کشور درس بخوانید.

به طور کلی در این کشور برای مقطع لیسانس نیاز به 3 الی 4 سال زمان، مقطع فوق لیسانس نیاز به دو سال و برای دکترا نیاز به 3 سال زمان نیاز دارید. قطعاً این گزینه برای جوانانی که قصد مهاجرت تحصیلی به یونان دارند می تواند انتخاب مناسبی محسوب شود. در نظر داشته باشید که روال تحصیل در یونان به صورت کاملاً تخصصی و عملی طی می شود و شما می توانید این گزینه را به دقت پشت سر بگذارید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی یونان

بهرحال برای مهاجرت تحصیلی به یونان در ابتدا باید به دنبال ویزای تحصیلی باشید. اولین و مهم ترین مدرکی که در روز مصاحبه از شما خواسته می شود گواهی عدم سوپیشینه است متاسفانه و یا خوشبختانه یونان از دسته کشورهایی است که در این لاین بسیار سختگیر است و افرادی که دارای سوپیشینه هستند به طور کلی از مهاجرت به کشور یونان از طریق تحصیلات صرفنظر کنند.

شما نیاز به ارائه ریز نمرات تحصیلی دارید و بهتر است که آخرین مدرک تحصیلی شما نیز ارائه شود. در نظر داشته باشید که گواهی سلامت، اثبات پشتوانه مالی (تاحدی که بتوانید مکانی برای زندگی اجازه کنید و .. ) و همینطور پاسپورت و شناسنامه معتبر از دیگر گزینه های مهم و ضروری محسوب می شود. مدرک شغلی در صورتی که فرد مورد نظر دارای شغل اجرایی مشخصی باشد باید ارائه شود اما افرادی که مشغول به شغل آزاد بوده و یا برای خود کار می کردند اغلب از این قاعده مستثنا هستند و نیازی به ارائه مدرک نخواهد داشت.

 

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...