تاریخ ارسال: 19 ژوئن 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : استادان دسته بندی : آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت یکی از راههایی است که علاقمندان مهاجرت به اروپا انتخاب می نمایند .ما در این مقاله انواع شرکت در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت را مورد بررسی قرار می دهیم.

قوانین مالیات و بیمه در آلمان

  • بیمه بازنشستگی: 19.6 درصد از کل درآمد آنها
  • بیمه درمانی: 15.5 درصد از کل درآمد آنها
  • بیمه مراقبت: 1.95 درصد (برای والدین) یا 2.20 درصد (برای افراد بدون فرزند) از درآمد کل آنها.
  • بیمه خصوصی
  • بیمه درمانی
  • بیمه معلولیت
  • بیمه عمر

قابل ذکر است  که از سال 2009، تمام مهاجرانی که در آلمان زندگی می کنند باید دارای بیمه درمانی معتبر باشند.

در چه مشاغلی امکان ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس وجود دارد :

راه اندازی یک کسب و کاردر آلمان می تواند یک کار پیچیده  باشد.شایع ترین شکل شرکت در آلمان ، GmbH  است، معادل یک شرکت محدود یا با مسئولیت محدود است . برای  اقدام جهت راه اندازی این نوع شرکت Gmbh ،  فرد باید حداقل مبلغ 25،000 €  را به نوع سرمایه ارائه دهد .

AG  این نوع شرکت دولتی  است ) یک شرکت سهامی عام است که معادل یک شرکت سهامی عام یا PLC است. این شرکت باید دارای پنج عضوباشد  و حداقل سرمایه شروع  برای راه اندازی و ثبت شرکت  50،000 €.  می باشد .

GbR یک مدل شرکت انعطاف پذیر است که می تواند یک کسب و کار شخصی باشد یا براساس یک قرارداد که توسط دو یا چند نفر به توافق برسد.

یک نوع دیگر از شرکت ها یک شعبه از شرکت اصلی د رکشور مبدا است . این نوع از شرکت یک شعبه آلمانی از یک شرکت است که در یک کشور خارجی ثبت شده است. این باید به عنوان یک شرکت تابعه ثبت شود مسئولیت شرکت مادر برای این شرکت فرعی است، بنابراین حداقل سهمیه ای وجود ندارد.

و درنهایت ( OHG شرکت بازرگانی باز ( یک مدل شرکت ساده است که شرکا درگیر آن هستند و موظف به انجام کسب و کار تعیین شده در  شرایط قرارداد هستند.

الزامات قانونی مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

برای شروع کسب و کار، فرد باید  در دو مجموعه ثبت مالیات کند ، مالیات تجارتی در Gewerbesteueram و اداره مالیات محلی در اداره مالیات را سازماندهی کند. شما باید یک دفتر اسناد رسمی تعیین کنید و کسب و کار را در دادگاه محلی ثبت کنید. شما باید مدرک  اقامت آلمان، پاسپورت و سرمایه اولیه را برای  شرکت انتخابی خود داشته باشید.

فرایند ثبت نام کسب و کار

هنگام شروع یک کسب و کار، شرکت شما باید در دفتر تجارت محلی ثبت شود. برای انجام این کار، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

  • شناسه معتبر [کارت هویت] یا گذرنامه
  • مجوز اقامت
  • مجوز ثبت شرکت

پشتیبانی مالی

بعضی از بیزینس پلن ها  پروژه ها می توانند از کمک های مالی و کمک های دولت آلمان بهره مند شوند. به عنوان مثال، کسانی که بیکار هستند و به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستند، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک مالی از سوی آژانس اشتغال شوند  که البته شامل حال دانشجویانی می شود که در آلمان تحصیل کرده اند و فارغ التحصیل شده اند . کارت اقامت و اجازه قانونی برای کار و فعالیت دارند .

آلمان هشتمین کشور امن دنیا در زمینه پرداخت مالیات در جهان است. مالیات مستقیم و غیر مستقیم در آلمان برای افرادی که مایل به راه اندازی کسب و کار خود هستند، وجود دارد.

اگر در بیش از 6 ماه متوالی در آلمان زندگی می کنید، شما به عنوان “ساکن عادی” در نظر گرفته شده اید و باید مالیات بر درآمد و دارایی پرداخت کنید. افرادی که بیش از 6 ماه در آلمان زندگی نرده اند، به عنوان مالیات دهندگان در نظر گرفته می شوند و بنابراین  باید مالیات پرداخت  کنند.

پرداخت مالیات کسب و کار

همه شرکت ها باید مالیات بر درآمد را صرف نظر از اینکه کسب و کارشان چه چیزی است ، پرداخت کنند.

اگر مدل کسب و کار AG یا GmbH را انتخاب کنید، باید 25٪ مالیات شرکت را پرداخت کنید . بسته به مورد، 19 یا 7 درصد به مالیات بر ارزش افزوده باید پرداخت نمایید .

اگر شرکت شما وابسته به یکی از کلیساهای تاسیس شده در آلمان باشد، 8٪ یا 9٪  از مالیات به  کلیسا تعلق می گیرد .

پرداخت  مالیات بر درآمد باید تا 31 ماه مه انجام شود. اگر برای خود  مشاور مالیاتی استخدام کرده باشید ، باید  تاریخ 30 سپتامبر مبلغ مالیات ارائه شود . هرگز در پرداخت مالیات تعلل نداشته باشید .  کشور المان در این زمینه بسیار سختگیر است .

آلمانی ها به عنوان اساتید برنامه ریزی شناخته می شوند. چشم انداز جدی آنها در کسب و کار باعث می شود متقاضی سرمایه گذاری با اطمینان خاطر بیشتری وارد پروسه راه اندازی کسب و کار شود .

چنانچه ملاحظه فرمودید در این مقاله به مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت پرداختیم . اگر تمایل به سرمایه گذاری در اورپا دارید قبل از هر اقدامی از کارشناسان مجرب در این زمینه یاری بگیرید .

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...