تاریخ ارسال: 11 جولای 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : استادان دسته بندی : کانادا

افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا و کار در این کشور هستند بد نیست با مشاغل مورد نیاز کانادا که ما در مقاله پیش رو ارائه می دهیم آشنا شوند. کشور کانادا از دو جهت برای مهاجرت کاری حائز اهمیت است. ابتدا این که این کشور به عنوان یک دولت مهاجر پذیر معروف است و شهروندان کانادایی نهایت حسن رفتار با مهاجرین را دارند و دوم این که فرصت های شغلی بکر و آتیه داری در کانادا وجود دارد که ما در این مقاله به آنها اشاره میکنیم و فرصت های شغلی هر منطقه از کانادا را متمایز شده از سایر نقاط مشخص می نماییم. این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده یک تصویر کلی و ذهنیت جامع برای همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند می دهد. در ادامه این مقاله می توانید با طرفیت های بالقوه کاری در کانادا آشنا شوید.

 مشاغل مورد علاقه شهروندان کانادا

در سال 2019 یکی از موسسات کاریابی در کانادا در یک نظر سنجی از شهرواندان کانادایی در خواست کرد مشاغل برتر کانادا را انتخاب نمایند. در این نظر سنجی که از طریق سایت ( CanadainBusiness.com )  انجام شد از طریق روش ارزش گذاری اختصاصی برای جمع آوری داده های عمومی موجود از آمار کانادا و توسعه اقتصادی و اجتماعی کانادا استفاده شده. این رتبه بندی که در انتهای این پاراگراف ارائه می شود لیست نهایی این سایت از بهترین مشاغل کانادا از نظر مردم است.

شغل مورد علاقه شهروندان کانادا درآمد سالیانه
مدیر اداره دولتی 106،662 $
مدیر مالی املاک و مستغلات 103،376 $
داروساز  102،398 $
مدیر فروش شرکت 85،009 $
مهندس نرم افزار 90،001 $
استاد دانشگاه 91،998 $
متخصص مهندسی نفت و شیمی 104،000 $

انواع مشاغل مورد نیازدر کانادا

بازار کار کانادا در سال گذشته نرخ رشد اقتصادی مثبتی داشته است و تعداد 320000 واحد شغلی (که هر واحد میتواند تا 100 کارمند وکارگر داشته باشد) در بازار کانادا دارای رشد مثبت سرانه سالیانه بوده اند. آخرین آمار کانادا که مربوط به ماه سپتامبر است نشان می دهد که در سال جاری 112000 موقعیت شغلی تمام وقت ایجاد شده است، حتی درکنار این آمار 102000 شغل نیمه وقت نیز فراهم شده که هم اکنون ظرفیت ها و پتانسیل برای جذب این مشاغل وجود دارد.  نرخ بیکاری در کانادا 6/2 % است. سازمان دیده بان کشور کانادا بیشترین مشاغل مورد نیاز در کانادا در سال 2019 را مربوط به انتاریو و استان کبک دانسته است. براساس آخرین گزارش بانک مرکزی مونترال، شهرستانها و استان هایی که بیشترین ظرفیت جذب نیروی کار را داشته را به شرح ذیل اعلام کرده است.

وضعیت کار در ویکتوریا (Victoria, B.C) کانادا

مشاغل اضافه شده در سال گذشته در ویکتوریا  3.1٪ بوده. با توجه به فرصت های کاری پیش آمده ، بانک مرکزی مونترال به این منطقه رتبه دهم کشور را اعطا نموده.  همچنین نرخ بیکاری در ویکتوریا  4.5٪ است. البته این نرخ بیکاری شامل افرادی میشود که بیمه خدمات درمانی دریافت نمی کنند و شغل ثابت و تمام وقت ندارند و از حقوق مکفی برای زندگی برخوردار نیستند. مثلا فردی که از طریق کار پاره وقت امرار معاش میکند جزو این لیست بیکاری قرار می گیرد.

Victoria, B.C.

 

وضعیت کار در تورنتو (Toronto, Ont.)

مشاغل اضافه شده سال گذشته در تورنتو  2.4٪ درصد بوده. از طرفی نرخ بیکاری تورنتو  6.1٪ است. در تورنتو مشاغل صنعتی پررنگ و مهمی وجود دارد و بازار تجارت در زمینه املاک و مستغلات در این منطقه حسابی سکه است. همین موضوع باعث شده نرخ بیکاری آن در 16 سال گذشته  تورنتو نزولی باشد و هر سال میزان چند دهم % کاهش پیدا کند. البته این نکته بسیار مهم در مورد تورنتو را فراموش نکنید که هزینه های مسکن در تورنتو نسبت به سایر نقاط کشور کانادا گرانتر است و بخش عمده ای از درآمد های خانواده ها صرف این موضوع می شود.

Toronto, Ont.

 

وضعیت مشاغل در ونکور (Vancouver, B.C.)

مشاغل اضافه شده سال گذشته در ونکور 2.4٪ است. همچنین نرخ بیکاری این منطقه در سال گذشته 4.5٪ بوده است. ونکوور در سال های اخیر بازار کار بسیار پویایی داشته است. هرچند که دوسال قبل مشاغل اضافه شده در ونکوور 3% بوده و در سال گذشته در واقع کمی ضعیف تر از نرخ های 3 % دوسال قبل عمل کرده اما باز هم نرخ بیکاری آن بسیار پایین است،. این موضوع به این معنی است که هنوز هم ونکوور یکی از بهترین شهرهای کانادا برای پیدا کردن کار است.

Vancouver, B.C.

 

وضعیت کاری در همیلتون (Hamilton, Ont)

در منطقه همیلتون مشاغل اضافه شده در سال گذشته 12.5٪ درصد بوده که رقم بسیار شگف انگیزی بین سراسر مناطق کاناداست. از طرفی نرخ بیکاری در همیلتون تنها 4.2٪ است. این شهر در حال حاضر یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. فرصت های شغلی فراوان در شهر همیلتون بیشتر بخاطر وجود کارخانه های مختلف صنعتی مخصوصا در بخش فولاد است. اگر شما به دنبال یک شغل هستید، و در حوزه صنعت و معدن تخصص دارید همیلتون با ظرفیت های بالای شغلی که دارد جای بدی برای زندگی نیست.

وضعیت کاری در کلونا (Kelowna, B.C)

مشاغل اضافه شده در کلونای کانادا در سال گذشته 14.3٪ است. این یعنی هم اکنون کلونا اولین شهر در کل کانادا از لحاظ مناسب بودن وضعیت شغلیست.  از طرفی نرخ بیکاری کلونا 5.4٪ در صد است.البته تا 7 سال پیش کلونا یکی از بدترین شهر را از نظر وضعیت شغلی بوده اما طبق سیاست هایی که در ایجاد مشاغل جدید پیش گرفتند امروز اولین شهر کانادا در کاریابیست. پریدن از انتهای لیست به مقام اول تولید شغل کمی این موضوع را تداعی میکند که ممکن است کلونا يک بازار کار بسيار ناپايدار دارد.

Kelowna, B.C.

در این نوشته سعی شد تا شرایط و وضعیت شغلی کانادا به تفکیک هر شهر و استان شرح داده شود. به طور کلی با توجه به آمار بیکاری که مشاهده کردید به نظر می رسد در حال حاضر بهترین گزینه مهاجرت برای کار کشور کانادا است. با این حال نیاز است تا باز هم قبل از تصمیم قطعی تحقیقات بیشتری انجام دهید و بخاطر داشته باشید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در هر مرحله از پروسه مهاجرت یاری رسان شما خواهد بود.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...