تاریخ ارسال: 03 ژوئن 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : استادان دسته بندی : آلمان

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان چیست ؟ آیا مدرک زبان جزومدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان است ؟ داشتن معدل بالا از جمله مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان می باشد ؟

چگونه می توان مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان  را ارائه داد ؟ این مقاله در باب مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان  نگارش شده است و به کلیه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاههای آلمان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان  پاسخ می دهد .

چنانچه می دانید  کشور آلمان  به علت داشتن دانشگاههای درج یک و در کنار آن تحصیل رایگان جزء محبوبترین کشورهای غیر انگلیسی زبان می باشد که هرساله تعداد بیشماری از متقاضیان ادامه تحصیل را به خود جذب می کند.

دانشجویان بین المللی از همه جای دنیا که در کشور آلمان تحصیل می کنند عموما در شهرهای دانشجوپذیر این کشور که در اصطلاح اینگونه نامیده می شوند  سکونت می کنند اکثرا در زمان تحصیل مشغول به کار موقت هستند و از این طریق بیشتر هزینه های خود را تامین می کنند .

دانشجویان در آلمان تجربه زندگی در شهرهای بسیار خوب و با امکانات بسیار بالا اما با هزینه های زندگی بسیار کم  را تجربه می کنند .

شهریه دانشگاههای آلمان تقریبا رایگان است و از آنجا که آلمان صنعتی ترین کشور اروپا است شانس برای دانشجویان در حین تحصیل وجود دارد .

ثبت نام در دانشگاه های آلمان

در این مقاله که درباره ثبت نام در دانشگاههای آلمان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان است مطالب دیگری نیز بیان می شود که  به شما مراحل و فرایند ثبت نام در دانشگاههای آلمان و همینطورمراحل ثبت نام در دانشگاههای آلمان را بیان می کند .

راجع به  تحصیل در کشور آلمان از ابتدا شروع و استارت کار را بیان می نماییم . چنانچه تمایل به تحصیل در دانشگاههای آلمان را دارید باید شرایط مورد نیاز ثبت نام در دانشگاههای دولتی آلمان را فراهم نمایید .

اولین نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که برای اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان باید در آزمون ورودی دانشگاههای دولتی کشور مبدا قبول شوید .

البته این مساله مربوط به ساکنین اتحادیه اروپا نمی شود .در همان رشته ای که در کشور خود تحصیل می کنید امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای دولتی آلمان خواهید داشت .

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که حتما باید دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم کشور آلمان باشد.

برای تحصیل در آلمان داشتن مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی ضروری است و متقاضی باید مدرک زبان را در زمان پذیرش ارائه دهد .

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های المان

شایان ذکر است که آلمان با وجود داشتن دانشگاههای رایگان و یا با هزینه خیلی پایین حتی امکان دریافت بورس تحصیلی و کمک هزینه را برای دانشجویان فراهم کرده است .

این بورسیه می تواند شامل کمک هزینه زندگی در هر سال تحصیلی باشد و یا به صورت پرداخت وام دانشجویی باشد .

بورسهایی برای دانشجویانی که از اتحادیه اروپا به آلمان می آیند وجود دارد که شامل کلیه هزینه های دانشجو می شود . این کمک هزینه های زندگی برای دانشجویان بین المللی نیز مهیا است . یکی از آن بورس های تحصیل بورس DAAD است .که از طریق آن دانشجومی تواند درخواست کمک هزینه نماید .

شرایط برخورداری از بورسیه های تحصیلی

این کمک هزینه بر اساس امتیازاتی چون داشتن معدل عالی از دانشگاههای درجه یک است . داشتن مدرک زبان بالا ومقاله های بین المللی نیز بی تاثیر نمی باشد .

در دانشگاههای آلمان امکان تحصیل به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی مقدور است . البته باید توجه داشته باشید تنوع در رشته ها به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس خیلی محدود است .

تحصیل در اکثر رشته ها در مقطع لیسانس در آلمان به زبان آلمانی می باشد .

رشته هایی نیز وجود دارند که به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شوند بطور همزمان .به این صورت که  در 2 الی 4 ترم اولیه تحصیل به زبان انگلیسی شروع می شوند و در این مدت  دانشجوروی آموزش زبان آلمانی خود کار میکند تا سطح زبانش بالا رود  و از ترم بعدی بتواند به زبان آلمانی تحصیلاتش را ادامه دهد .

مدرک زبان آیلتس مورد نظر در مقطع لیسانس 6 آکادمیک است و قبولی آزمون ورودی دانشگاه نیز ضروری می باشد .در واقع در کشور آلمان همان رشته ای که در ایران اشتغال به تحصیل داشته باشید را تحصیل خواهید کرد . دانشجو در مقطع کارشناسی اجازه کار دارد و اگربا دانش زبان آلمانی وارد آلمان شود . شانس کار خواهد داشت .

درمقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها وجود دارد و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع داشتن آیلتس 6.5آکادمیک ضروری است . لازم به ذکر است متقاضی باید مدرک زبان را در زمان پذیرش ارائه دهد .

چنانچه تمایل به تحصیل به زبان آلمانی در کشور آلمان را دارید باید مدرک زبان B1 در مقطع کارشناسی و B2 در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهد .

توصیه می شود چنانچه قصد اقامت در آلمان را دارید و میخواهید به اقامت دائم این کشور برسید زبان تحصیل خود را آلمانی انتخاب کنید . عزیزانی که در آلمان به زبان آلمانی تحصیل می کنند شانس کار بسیار زیادی دارند .

در این مقاله به بررسی مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان پرداختیم.چنانچه قصد اقامت تحصیلی در آلمان را دارید توصیه می شود برای آگاهی از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان  و اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاههای آلمان با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید .

 

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...