تاریخ ارسال: 17 مه 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : آلمان

دانشگاه فرای برلین در آلمان واقع شده است. این دانشگاه جزو برترین دانشگاه های کشور آلمان و البته بزرگترین دانشگاه شهر برلین است. در این مقاله به بررسی شرایط دانشگاه فرای برلین در کشور آلمان می پردازیم. بررسی هزینه های زندگی، تحصیل، محل اقامت و دروس ارائه شده از موارد حائز اهمیت در خصوص مهاجرت تحصیلی است.

هدف از نگارش این مقاله اطلاعاتی در باب دانشگاه فرای برلین در آلمان می باشد. این مقاله توسط مترجمین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

تاریخچه دانشگاه فرای برلین

تاریخچه این دانشگاه مربوط به سال 1948 است. زمانیکه در وقوع جنگ جهانی دوم نیروی های شوروی برلین را به تصرف خود درآوردند. نیروهای شوروی برلین، دانشگاه هومبولت برلین را به تسلط خود گرفتند. دانشگاه فرای برلین با حمایت مالی جامعه بین المللی و در چهارم دسامبر سال ۱۹۴۸ تاسیس شد. زمانیکه دانشگاه فرای برلین در آلمان شهرت بین المللی یافت، نام دانشگاه از معنی کلمه آزاد گرفت. که در شرایط آن زمان آلمان اسم بسیار پر معنایی بود .

رتبه دانشگاه فرای برلین در آلمان

دانشگاه فرای برلین از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در سطح کشور آلمان است. این دانشگاه از سال ۲۰۰۷ تاکنون به عنوان دانشگاه نخبه آلمان معرفی شده است. شعار این دانشگاه درستی، عدالت و آزادی است. دانشگاه فرای برلین در سال 2017 رنکینگ 75 جهانی در QS را به خود اختصاص داده است.

پژوهشکده و رشته های فرای برلین

دانشگاه فرای برلین در آلمان ۱۰ پژوهشگاه فعال دارد. همه اعضای این پژوهشگاه در انجمنی به نام جامعه تحقیقاتی آلمان عضو می باشند. بر همین اساس دانشگاه فرای برلین شامل دانشکده های بیشماری است. در حال حاظر طیف گسترده ای از رشته ها در دانشگاه فرای برلین ارائه می گردد.

دانشکده های این دانشگاه شامل: دانشکده های پزشکی، زیست شناسی، شیمی، داروسازی، حقوق، اقتصاد و تجارت، ریاضیات و علوم کامپیوتر، فیزیک، روانشناسی و آموزش و پرورش، علوم سیاسی و اجتماعی، زمین شناسی، تاریخ و مطالعات فرهنگی، فلسفه و علوم انسانی و دامپزشکی می باشد.

برتری دانشگاه فرای برلین

از برتری های فرای برلین، دانشگاه پزشکی مشترک با دانشگاه هومبولت است. امکاناتی که در دانشگاه فرای برلین به دانشجویان ارائه می شود عبارتنداز: کتابخانه های بزرگ و جامع، سیستم حمل و نقل دانشجویی تقریبا رایگان، آزمایشگاه های مدرن وپیشرفته، سالن های هنری، نمایشی و بسیاری از امکانات ویژه می باشد. همه دانشگاه فرای برلین در آلمان را دانشگاهی بسیار محبوب برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی می شناسند. فرای برلین در رشته های هنر،علوم انسانی، علوم اجتماعی جزء برترین دانشگاه های کشور آلمان و یا حتی جهان میباشد. سالیانه در زمینه های مختلف جوایز بیشماری را به خود در خصوص برترین دانشگاه جهان اختصاص داده است.

از دیگر برتری های فرای برلین تبادل رشته می باشد. این دانشگاه در کشورهای نظیر ایالت متحده عربی، بلژیک، روسیه، مصر، هندوستان و چین شعبه دارد. همین مورد باعث تبادل رشته و سپری کردن سال های تحصیلی بعد در کشورهای دیگر می باشد.

دانشجویان بین المللی فرای برلین

در سال ۱۹۴۸ که دانشگاه فرای برلین در آلمان تاسیس شد تعداد ۲۱۴۰ دانشجو از این دانشگاه پذیرش گرفتند.  در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه بیشتر از ۳۰۰۰۰ است. ۳۰۰پروفسور در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند. در فرای برلین سالانه به میزان 4000 دانشجو جدید ثبت نام می کنند. پذیرش در رشته های نظیری علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی، هنر و علوم پایه از سراسرجهان و ملیت های گوناگون صورت می گیرد.

شرایط اخذ پذیرش

یکی از  شرایط تحصیل و اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان داشتن دیپلم ۱۲ ساله و فارغ التحصیلی  بالاست. البته برای پذیرش از دانشگاههای آلمان قبولی در کنکور سراسری الزامی است .

چنانچه متقاضی تحصیل در آلمان قبولی در کنکور سراسری را ندارد و از لحاظ سنی شرایط ایده الی دارد (زیر 22 سال ) و همینطور مدرک زبان آلمانی در سطح B1 را دارد می تواند در کالج های زبان این کشور شرکت نمایند. بعد از طی کردن کالج وارد دانشگاه های کشور آلمان شوند. برای شرکت در کالج، داشتن معدل بالا از بسیار ضروری است.

هزینه تحصیل در فرای برلین

تحصیل در دانشگاه فرای برلین بسیار ارزان است. تا حدی که در مقایسه با کشورهای دیگر تا حدودی می توان گت رایگان است. خدمات دانشجویی در این دانشگاه ترمی ۲۵۰ یورو است.

مقاطع تحصیلی در فرای برلین

دانشگاه فرای برلین در آلمان در همه مقاطع تحصیلی  لیسانس، فوق لیسانس و دکتری از سرتاسر جهان  دانشجو جذب می نماید. تعداد دانشجویانی که در این دانشگاه در حال حاضر در مقطع  کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند بالای ۳۰۰۰۰ دانشجو و در مقطع دکتری بالای ۵۰۰۰ دانشجو هستند .

تمامی دروس در تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شوند. اما در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی میسر است.

تحصیلات کارشناسی 3 سال زمان می برد. کارشناسی ارشد هم با توجه به نوع رشته به مدت 1 الی 2 سال طول میکشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان از جمله دانشگاه فرای برلین در آلمان در مقطع دکتری بسیار سخت است چراکه متقاضی حتما باید استاد راهنما و سوپروایزر برای ادامه تحصیل داشته باشد .

دانشجویان در آلمان مانند همه کشورها اجازه کار حین تحصیل به شکل پاره وقت دارند. دانشجویان برای اخذ پذیرش ازدانشگاه های آلمان باید مدرک زبان مورد نظر و متناسب با مقطع تحصیلی را داشته باشند .دانشجویانی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارند باید مدرک آیلتس آکادمیک بالای 6.5 ارائه نمایند.

اقامت پس از تحصیل

کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان اجازه اقامت یکساله برای پیدا کردن کار مناسب و در نهایت تمدید اقامت با ویزای کار می دهد .

در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کشور آلمان و از جمله شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه فرای برلین در آلمان پرداختیم. در پایان چنانچه تمایل به ادامه تحصیل در آلمان دارید و علاقمند به اخذ اقامت کشور آلمان هستید قبل از هرگونه اقدام و پرداختهای یورویی با کارشناسان ارشد و وکلای موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان این موسسات برخوردار شوید. این مقاله توسط وکیل مهاجرت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...