تاریخ ارسال: 28 جولای 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : استادان دسته بندی : کانادا

خود اشتغالی در کانادا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است و امروزه کشور کانادا از مراکز پر طرفدار در دنیا برای مهاجرت به شمار می رود. افرادی که علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی هستند باید توانایی ایجاد یک شغل را برای خود داشته باشند. همچنین فردی که قصد مهاجرت دارد باید اثبات کند از پس تامین مایحتاج کاری و زندگی خود و خانواده بر می آید. جالب است بدانید در این نوع مهاجرت احتیاجی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت. اگر علاقه مند به یافتن اطلاعات بیشتری در خصوص خود اشتغالی در کانادا هستید پیشنهاد می گردد مطالب این صفحه که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده را مطالعه نمایید.

مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاغلی از قبیل کشاورزی و مزرعه داری و همین طور مشاغل در حیطه هنرمندان و شاغلین بخش هنر و همین طور ورزشکاران و افراد شاغل در حوزه های ورزشی از جمله افرادی هستند که می توانند نسبت به خود اشتغالی در کانادا اقدام کنند. افرادی که در یکی از حوزه های ذکر شده صاحب تخصص باشند در قدم بعدی نیاز دارند که ثابت کنند سابقه کاری در حدود سه سال تا پنج سال را در رشته مورد نظر دارند.در این مرحله احتیاج به ارائه یک طرح توجیهی دارید که در این طرح باید نشان دهید فعالیت شما در حوزه مورد نظر اثر قابل توجی در کشور کانادا خواهد گذاشت.

امتیاز بندی اشتغالی در کانادا

برای اخذ ویزا خود اشتغالی در کانادا شرایط شما امتیاز بندی می شود که در زمینه تحصیلات تا 25 امتیاز در زمینه سابقه کاری شما در حوزه مورد نظر تا 35 امتیاز و سن شما در زمان  اقدام به اخذ ویزا تا 10 امتیاز به شما تعلق می گیرد. همین طور مواردی از قبیل آشنایی به زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه نیز برای شما تا 24 امتیاز به همراه خواهد داشت. در زمینه مدرک تحصیلی برای مدرک دیپلم 5 امتیاز برای مدرک پیش دانشگاهی 15 امتیاز و مدرک کارشناسی دوساله 20 امتیاز در نظر گرفته می شود همین طور برای مدرک کارشناسی ارشد سه ساله به همراه مدرک کارآموزی 22 امتیاز . مدرک دکترا در رده امتیاز بندی حد اکثر 25 امتیاز دارد. در مورد سابقه های کاری فردی با دوسال تجربه کاری در رشته مرتبط 20 امتیاز سه سال تجربه 25 امتیاز و 4 سال تجربه 30 امتیاز و همین طور 5 سال تجربه 35 امتیاز را برای فرد متقاضی به همراه خواهد داشت.

سوابق کاری در کانادا

همان طور که از نوع امتیاز بندی مشخص است مهمترین بخش در اخذ ویزای خود اشتغالی در کانادا روش شرح سوابق کاری شماست. اگر سابقه شغلی در بخش مشاغل فرهنگی باشد باید در این حوزه دارای حداقل دوسال سابقه کاری باشید و همین طور دوسال سابقه کاری در بخش بین الملل. در حوزه مشاغل ورزشی نیز شرایط به همین صورت است. در مورد مشاغل مزرعه داری  نیاز به سابقه در حوزه مزرعه داری به مدت سه سال دارید.باید توجه کنید که در زمینه خود اشتغالی استان کبک شرایط وِیژه خود را خواهد داشت. توجه کنید که در پروسه اخذ ویزای اشتغال به کار حداکثر باید امتیاز بین 35 تا 100 را دریافت نمایید و هرچقدر این امتیاز بالاتر شانس شما بالاتر خواهد بود.

پشتوانه مالی در خود اشتغالی در کانادا

برای اخذ خود اشتغالی کانادا شرایط حداقل و حداکثر به عنوان پشتوانه مالی وجود ندارد اما باید این توانایی را داشته باشید تا آفیسر مهاجرت را قانع کنید که توانایی پرداخت هزینه های ایجاد اشتغال را خواهید داشت. در مورد مزرعه داران باید این توانایی را داشته باشند که پس از مهاجرت به کانادا توانایی خرید مزرعه و تجهیزات لازمه را خواهند داشت و همین طور این توانایی را به افیسر مهاجرت اثبات کنند. در حوزه اثبات شرایط مالی مطلوب به افیسر حضور یک وکیل مسلط به امور مهاجرت در کنار شما حیاتی خواهد بود. در زمینه فعالیت های ورزشی و هنری هنرمندان و ورزشکاران باید این توانایی را داشته باشند تا آفیسر را قانع کنند که پس از ورود به کانادا قصد ادامه فعالیت خود را  به صورت حرفه ای خواهند داشت.

خود اشتغالی در کبک

در مورد افرادی که تمایل به اخذ اقامت کانادا از طریق خود اشتغالی در کبک را دارند شرایط مشابه خود اشتغالی در کانادا می باشد با این تفاوت که در مواردی در مورد امتیاز دهی عناصر دیگری نیز اثر گذار خواهد بود که در خود اشتغالی در کانادا این موارد را نداریم. مواردی همچون داشتن بستگان و اقوام در کبک و یا سازگاری با محیط کبک .در صورتی که شما خویشاوندی در کبک داشته باشید هشت امتیاز به شما تعلق می گیرد و درصورت اثبات سازگاری شما با محیط کبک شش امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت. بررسی سوابق دارایی شما نیز در خود اشتغالی در کبک موثر خواهد بود و خود دارای شش امتیاز می باشد. با توجه به  این موارد اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادایی هستید می توانید با مشاوره و راهنمایی کارشناسان حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام نمایید.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...