تاریخ ارسال: 05 ژوئن 2019 دیدگاه ها 0 نویسنده : احسان فراهانی دسته بندی : کانادا

خرید ملک در کانادا یکی از طرق قانونی برای مهاجرت به کشور کانادا در سال 2019 می باشد. به دلایلی مثل: شرایط خوب زندگی، شرایط خوب کسب و کار، مکالمه به زبان انگلیسی، مهاجر پذیر بودن کشور کانادا و غیره بسیاری از متقاضیان به خرید ملک در کانادا تمایل دارند.

در سال 2019 میلادی دولت این کشور برنامه ای در جهت پذیرش مهاجران بیشتر وضع کرده است که این برنامه تا سال 2020 م. ادامه خواهد داشت. به همین دلیل متقاضیان زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت قانونی می باشد که در انتها منجر به اخذ اقامت دائم از کشور مورد نظر می شود.

موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت در زمینه مهاجرت، در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی در باب خرید ملک در کانادا در اختیار متقاضیان قرار دهد.

اقامت در کشور کانادا

لقلمت در این کشور از طریق خرید ملک در کانادا در صورتی ممکن می باشد که متقاضی در کنار خرید ملک توانایی ایجاد کسب و کاری داشته باشد، و یا کسب و کار موجود در این کشور را خریداری نماید. خرید کسب و کار به این منظور می باشد که فرد باید یک مرکز تجاری و یا کمپانی را در کانادا خریداری نماید و به عنوان مالک اصلی شناخته شود.

اگر متقاضی بخواهد کسب و کاری جدید راه اندازی کند باید از هر ایالتی که در آن اقامت دارد تاییدیه دریافت نماید. همچنین باید از دولت کانادا ویزای کاری اخذ نماید.

دریافت وام بانکی

بیشتر افراد که می خواهند خرید ملک در کانادا را تجربه کنند، به فکر گرفتن وام های بانکی هستند. کشور کانادا به متقاضیان وام های بانکی ارائه می دهند، حتی متقاضیان خارجی و بین المللی نیز می توانند برای خرید ملک از بانک های معتبر وام دریافت نمایند.

با توجه به مقررات و قوانین موسسه متقاضیان می توانند وام دریافت نمایند. متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند که وقتی اقدام به خرید ملک می کنند حقوق آن ها با حقوق شهروندان کشور کانادا یکسان می باشد و می توانند از مزایا آن بهره مند شوند. یکی از شرایط اصلی این کار اقامت به مدت 6 ماه می باشد و متقاضی می تواند با نام خود حساب بانکی افتتاح نماید.

برای اخذ وام متقاضی باید یک سوم از ارزش ملک را به صورت نقدینگی داشته باشد. یعنی فرد باید 23 % از هزینه ملک را نقدی پرداخت نماید و 65 % از ارزش ملک مورد نظر را به صورت وام دریافت می نماید. بانک های این کشور دارای شرایط مختلفی می باشند، بعضی از بانک ها شرایط سخت تری در نظر می گیرند.

متقاضیان خارجی جهت اخذ وام باید دارای شرایطی باشند، این شرایط به شرح زیر می باشد:

 • ارائه 35 % از پیش پرداخت
 • دریافت نامه مرجع از بانک
 • ارائه نامه استخدام که حقوق آن به دلار آمریکا یا کانادا تایید شود
 • بیانیه های 3 ماهه بانکی
 • ارائه چک معتبر از کانادا

شرایط خرید ملک

افرادی که قصد دارند در این کشور خانه خریداری نمایند مهمترین نکته برایشان قیمت ملک می باشد. قیمت ملک در شهرهای کوچک مثل: اتاوا و کالگری بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر املاک در شهر های ونکوور و تورنتو می باشد. متقاضیان خارجی برای خرید ملک به ساحل های این کشور نیز مراجعه می کنند.

اکثر خانه های این کشور به صورت دوبلکس می باشند. در این کشور آپارتمان هایی برای خرید و اجاره وجود دارد که متقاضیان خرید ملک در کانادا می توانند این آپارتمان ها را خریداری نمایند. نوع دیگر خانه ها در این کشور تاون هاوس (خانه های چسبیده به هم) می باشد.

قیمت خانه با توجه به نوع خانه و منطقه متفاوت می باشد. اما به طور کلی قیمت خانه در این کشور مبلغی بین 200 هزار تا 400 هزار $ می باشد. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید باید از هزینه های زندگی آگاه باشید.

یافتن خانه های فروشی در کانادا

در این کشور برای خرید ملک روش های متعددی برای یافتن خانه های فروشی وجود دارد، که در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد.

 • بنگاه های املاک: بنگاه امکلاک و یا Realtors آژانس های قابل اعتمادی برای یافتن خانه فروشی در این کشور می باشد.
 • راهنمای املاک: یکی دیگر از راه های خرید خانه راهنمای ملک و مستغلات می باشد که هر پنج شنبه در روزنامه های این کشور منتشر می شود. در این آگهی ها قیمت، موقعیت، شرح ملک و تصاویری از ملک منتشر می شود.
 • علائم فروش: در هنگام عبور از محل ها می توانید به خانه هایی که علامت For Sale دارند مراجعه کرده و اطلاعات دقیقی در رابطه با خانه به دست آورید.
 • املاک باز: در روز های شنبه یا یک شنبه آژانس های املاک خانه های فروشی را به صورت Open House به نمایش می گذارند. متقاضیان برای به دست آوردن اطلاعات و دریافت پاسخ سوالات خود می توانند در این روز ها به مکان های تعیین شده مراجعه نمایند.
 • آگهی ها: متقاضیان با مراجعه به آگهی ها در قسمت تبلیغات فهرستی از خانه های فروشی را خواهند دید.
 • نشریه های خرید و فروش: محتوای این نشریات آگهی های تبلیغاتی می باشد که در بخشی آگهی فروش املاک و مستغلات وجود دار.
 • تابلوهای اعلانات: در محل هایی مثل: لباس شویی ها، مراکز خدماتی، خواربار فروشی ها و کسب و کار های محلی به دنبال تابلو اعلانات House For Sale باشید.

نکاتی در رابطه با خرید خانه

در ابتدا وقتی خانه ای را برای خرید انتخاب می کنید باید 5 % از هزینه خانه را به عنوان پیش پرداخت بپردازید. به میزان 1 % ارزش ملک، مالیات انتقال محاسبه می شود که متقاضی باید آن را بپردازد. متقاضیانی که برای اولین بار قصد خرید خانه در این کشور را دارند، مالیات انتقال را نمی پردازند.

متقاضیان باید هزینه های دیگری مثل: بیمه وام مسکن یا هزینه های مربوط به ارزیابی را در نظر بگیرند. متقاضی باید شرایطی تحت عنوان بازدید از خانه قبل از خرید را به عنوان یکی از شرط های خرید وضع نماید. فرد می تواند از کتاب های زرد از این بازرسان که عنوان آن ها Home Inspection Service می باشد، پیدا کرده و برای بازرسی خانه از این افراد کمک بگیرد.

بهتر است متقاضیان از وکلاء مجرب برای اطمینان از درست بودن مدارک کمک بگیرند. متقاضیان باید سالیانه مبلغی را به عنوان مالیات خانه بپردازند. مواردی که میزان مالیات را تعیین می کند موقعیت خانه و ارزش خانه می باشد.

در این مقاله اطلاعات مختصری در رابطه با خرید ملک در کانادا در اختیار متقاضیان مهاجرت به این کشور از طریق خرید ملک قرار داده شد. پیشنهاد موسسه سفیران سروش سعادت به افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند این است که پیش از انجام اقدامات جهت مهاجرت با مشاورین مهاجرتی مشورت کرده و اطلاعت کاملی را به دست آورند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید ...