تاریخ ارسال: 10 ژوئن 2018 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا

 

اقتصاد آمریکا به عنوان برترین سیستم اقتصادی دنیا در دید بیشتر تجار و بازرگانان یک گزینه متمایز جهت ثبت شرکت و فعالیت تجاری به حساب می آید.آیا با ثبت شرکت در امریکا میشود اقامت گرفت؟ایا با ثبت شرکت  در امریکا حتما باید فعالیت اقتصادی کرد؟ثبت شرکت در امریکا چه میزان زمان میبرد؟ ایا از طریق ثبت شرکت فقط میشود یک خانواده را همراه با خود داشت؟ویزای ثبت شرکت در امریکا بعد از تغییر سیاست های اخیر امریکا برای ایرانیان به چه ترتیب است؟ثبت شرکت در امریکا بعد از چند سال تبدیل به گرین کارت و بعد از آن تبدیل به تابعیت میشود؟

 

انتخاب ماهیت و نوع تجارت :

 

بسته به نوع فعالیت تجاری که در این حیطه در آمریکا دارید  نوع اختیارات و مالیات پرداختی شما متغییر خواهد بود.

ثبت شرکت در آمریکا در 4 قالب و مفهوم قابل انجام می باشد

شرکت انحصاری

شرکت مشارکتی

شرکت مسئولیت محدود

شرکت سهامی

  • Sole Proprietor
  • Partnership (General or Limited Partnerships)
  • Corporations (“C” Corporations and “S” Corporations)
  • Limited Liability Company (LLC)

 

 LLCشرکت با مسوولیت محدود –

مفهوم کلی:

یک شرکت با مسوولیت محدود در آمریکا یک شرکت مختلط با ماهیت تجاری است که به شخص یا اشخاص این اجازه را می دهد که تجارت خود را بدون در خطر قرار دادن سرمایه انجام دهد. این امر از طریق محدود کردن مسوولیت ها و تعاریف اساسنامه شرکت امکان پذیر می باشد.  از طریق ثبت در قالب موسسه که نوع محدودی از یک شرکت می باشد می توان سهامدار معرفی نمود در حالی که در شرکت با مسولیت محدود عملا اشخاص به عنوان اعضا معرفی می گردند.

در سال 1874 ایالت پنسیلوانیا قانونی را مبنی بر مجوز تشکیل انجمن شراکت محدود تصویب نمود که پایه   اولین با در ایالت وایومینگ تصویبLLCیا همان شرکت با مسوولیت محدود بود. LLCگذار شکل گیری

و پس از سال 1977 به صورت کلی در 50 ایالت آمریکا به تصویب رسیده اما با جزییات متفاوت در زمینه اقدام و تبصره ها.

 

اداره مالیات آمریکا با چالشی مبنی بر نوع برخورد با این نوع شرکت از نظر پرداخت مالیات مواجه بود که در  شد.LLCادامه باعث اجتناب بسیاری از تاجرین و بازرگانان از ورود به این حیطه و ثبت به عنوان

اما در سال 1988 سرانجام اداره مالیات قانونی را مبنی بر معافیت مالیاتی شرکت های مسوولیت محدود تابع قانون وایومینگ صادر نمود. این قانون شرایطی مهیا می کرد که یک شرکت با مسوولیت محدود مانند یک سیستم شراکتی و برا اساس اشخاص پرداخت مالیات داشته باشد که عملا قدرت مانوور را برای شخص متقاضی بسیار راحت می کرد . در حالی که هر ایالت شرایطی را برای ثبت شرکت با مسوولیت محدود فراهم نموده است    به یک شکل می باشد.LLCتفاوت هایی نیز در جزییات اقدام از دید قانون وجود دارد اما مفهوم کلی

 

 

 

می تواند با یک نفر شخص حقیقی تشکیل شود.LLC

اعضا شرکت با مسوولیت محدود ، متعهد در قبال بدهی های شرکت نیستند.

سهام ندارد. صاحبان ، عملاً اعضا هستند نه سهامداران.LLC

اشخاصی که مقیم آمریکا نیستند می توانند عضو نوع خاصی از یک شرکت با مسوولیت محدود باشند که به نام  به آن اطلاق می گردد. Offshore LLC شرکت

یک شرکت مسوولیت محدود ثبت شده در آمریکا ایده آل ترین گزینه در زمینه تجارت بین الملل جه از نگاه سطح پرداخت مالیات چه از لحاظ اختیارات تجارت برای متقاضیانی است که مقیم آمریکا نبوده و خواستار ادامه فعالیت اقتصادی خود در این کشور هستند.

 

شرکت انحصاری:

یک شرکت انحصاری ، موجودیتی است که یک شخص بدون همکاری و تفاهم با شخص و یا شرکت دیگری به صورت فردی و انحصاری تجارتی را برپا می کند. مالیات در این مقوله تماماً به عهده شخص صاحب شرکت می باشد. هرگونه بدهی و دیگر مسوولیت ها نیز همگی بر روی دوش شخص اصلی می باشد.

 

شرکت مشارکتی :

این نوع شرکت در دو نوع عمومی و محدود قابل ثبت می باشد. یک شرکت مشارکتی زمانی تشکیل می شود که حداقل 2 نفر و یا بیشتر در کنار هم شروع یک داد وتد و یا تجارت را رقم بزنند. حتی تفاهم و توافق شفاهی  فی مابین طرفین کافیست ، گرچه یک توافق نامه کتبی توصیه می گردد. هر شریک به اندازه سود سهم خود پرداخت مالیات خود را بر عهده دارد.

شرکت مشارکت محدود :

این قالب نیز بسیار شبیه به شرکت مشارکت عمومی است ، با این حال شرکا در این قالب مسوول بدهی های شرکت نخواهند بود. فقط در صورت احتمال وجود خطر برای سرمایه متعهد به حفظ و اقدامات لازم خواهند بود. اگر شرکا در بحث مدیریت وارد گردند مصونیت تعهدات را از دست خواهند داد. پرداخت مالیات بر اساس روال در آمد شرکت می باشد. این نوع شرکت محدود به دارا بودن ماکزیمم 35 عضو می باشد.

 

شرکت سهامی :

یک شرکت سهامی محدود به دانگ و سهم می باشد. بنابراین دارای قابلیت مصونیت برای سهامداران خود نیز می باشد و این شرکت است که مالیات را پرداخت می نماید. شرکت از روی سود حاصل از فروش ، پرداخت مالیات را انجام می دهد. کنترل شرکت سهامی با هیات رییسه می باشد.

تعداد سهامداران در این نوع از شرکت ماکزیمم 75 نفر می باشد.

صاحبان نمی توانند خود شرکت سهامی ، شرکت مشارکتی ، موسسه خیریه و موسساتی از این دست باشند.

اشخاصی که اقامت آمریکا را ندارند نمی توانند جزو سهامداران باشند.

 

 

 

اقدامات لازم :

همچنین مواردی که می توان در ثبت یک شرکت در آمریکا بدان توجه نمود عبارتست از :

حصول اطمینان از پیکره بندی قانونی کسب و کار مورد نظر شما

فعالیت شما باید در حیطه قانونی و تعریف شده دولت آمریکا باشد.

ثبت نام مورد نظر شما برای شرکت که در 3 قالب “حیطه فعالیت تجاری” ، “نام فرضی” و ” نام های ساختگی” می توانند به کار گرفته شوند.

اخذ شماره مالیاتی فدرال

ثبت نام شرکت خود در اداره درآمد ایالتی

اخذ مجوز های لازم مانند مجوزهای محیطی

 

ثبت شرکت در آمریکا  و مقوله های مربوط به آن در مقایسه با کشورهای دیگر نظیر کشورهای اتحادیه اروپا شاید ریسک ها و مسائل مالیاتی پیچیده تری به همراه دارد. شاید با بررسی این مطلب که اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشورهای متمولی نظیر  اتریش ، آلمان ، اسلواکی و … بسیار ساده تر و با دورنمایی روشن تر انجام پذیر است شما را در انتخاب بهتر یاری کند. در این باب مقالات تخصصی ما را می توانید مطالعه و در ادامه از مشاوره رایگان تلفنی ما نیز بهره مند شوید. ما به شما در این زمینه مشاوره دقیق و راهبردی خواهیم داد.