مشاوره رایگان
آدرس دفتر

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن : 26705356-021 ده خط ویژه

کانال تلگرام ما
دانلود سریع
آخرین دیدگاه ها
 • 3w8:

  Like any other online site, the squeaky wheel is going to get some grease on t...

 • 3w8:

  Like any other online site, the squeaky wheel is going to get some grease on t...

 • rollex11 login:

  You may not have time complete it, but you'll have a jump start the overnight....

 • تاریخ ارسال: 02 نوامبر 2018 دیدگاه ها 0 نویسنده : admin دسته بندی : دانمارک

  دانمارک کشوری است که در شمال اروپا و در حوزه ی اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور زیبا جمعیتی حدود 5.6 میلیون نفر دارد که نزدیک به یک میلیون نفر آن در کپنهاگ پایتخت این کشور زندگی می کنند. کپنهاگ در قسمت شرقی این کشور واقع شده است و به عنوان یکی از شهرهای توریستی اروپا شناخته شده است. زبان رسمی این کشور دنیش است که بسیار به زبان آلمانی نزدیک است و در کنار آن مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط بوده و دانشجویان این کشور در تمامی مقاطع و تمامی رشته ها به زبان انگلیسی نیز واحد می گذرانند. با توجه به اینکه در حال حاضر این کشور تمایل زیادی برای جذب دانشجویان بین المللی دارد و به درخواست متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از این کشور، موسسه سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت ارائه اطلاعات تکمیلی در زمینه ی تحصیل در دانمارک و پروسه ی ویزای تحصیلی آن در اختیارتان می گذارد.

  تحصیل در دانمارک

  آیا به دنبال تحصیل در اروپا همراه با کیفیت زندگی بالا هستید؟ مطمئنا یکی از بهترین گزینه ها کشور دانمارک است. پنج دانشگاه در دانمارک دارای رتبه ی زیر 400 از رتبه بندی دانشگاه های جهان( QS ) در سال 2019 هستند که دانشگاه کپنهاگ  نیز در یکی از این دانشگاه های برتر است. در دانشگاه های این کشور اکثر رشته های تحصیلی به سه زبان دنیش، آلمانی و انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان در انتخاب زبان تحصیلی خود محدودیتی ندارند. با اینکه تحصیل در دانشگاه های دانمارک برای دانشجویان اروپایی رایگان است، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می بایست برای گذراندن این دوره ها هزینه بپردازند که در ادامه هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف آورده شده است.

  در اینجا شما را با چند دانشگاه برتر دانمارک آشنا خواهیم کرد:

  دانشگاه کپنهاگ( University of Copenhagen)

  دانشگاه کپنهاگ بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های حوزه ی شنگن به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی سال 2018 رتبه ی 178 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 1479 تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه کشور دانمارک و دومین دانشگاه تاسیس شده در حوزه ی اسکاندیناوی بعد از دانشگاه آپسالای سوئد می باشد. به طور کلی دانشگاه کپنهاگ چهار دانشکده دارد که همگی در داخل و یا اطراف شهر کپنهاگ قرار دارند. این دانشگاه 38500 دانشجو دارد که مجموعا 3500 دانشجوی آن بین المللی می باشند. در این دانشگاه محدودیت رشته وجود نداشته و در تمام گرایش های فنی و مهندسی، علوم پایه، پزشکی و علوم انسانی دانشجو می پذیرند.

  هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای دوره های مختلف( برای دانشجویان غیر اروپایی) بین 9000 تا 11000 یورو درسال می باشد.

   

  دانشگاه پلی تکنیک دانمارک( Technical University of Denmark)

  این دانشگاه که در  رتبه بندی جهانی رتبه ی 112 را به خود اختصاص داده است در سال 1829 تاسیس شده است. این دانشگاه 25 دانشکده و حدود 11200 دانشجو دارد و در شهری در شمال کپنهاگ واقع شده است. تیم های راگبی و والیبال این دانشگاه از شهرت خاصی برخوردارند و نکته ی قابل توجه دیگر اینکه این دانشگاه فقط در رشته های فنی و مهندسی دانشجو می پذیرد که هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف بین 9200 تا 12000 یورو در سال می باشد.

  تحصیل در دانمارک

  دانشگاه آئروس(Aarhus University)

  این دانشگاه که رتبه ی 141 را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است در سال 1928 تاسیس شده است و در حال حاضر بزرگترین دانشگاه کشور دانمارک می باشد. حدود 39000 دانشجو در این دانشگاه در رنج وسیعی از رشته های تحصیلی مشغول به تحصیل می باشند. هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف بین 11000 تا 13000 یورو در سال می باشد.

   

  دانشگاه آئلبرگ(Aalborg University)

  این دانشگاه در سال 1974 در دانمارک تاسیس شده و در حال حاضر رتبه ی 343 را در رتبه بندی جهانی به خود اختصاص داده است. در مجموع حدود 20700 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل اند و طیف وسیعی از رشته ها به متقاضیان ارائه داده می شود. شایان ذکر است 15 درصد دانشجویان این دانشگاه بین المللی بوده و با شانس بالایی موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شده اند.

  هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه آئلبرگ برای دانشجویان غیر اروپایی بین 11000 تا 13000 یورو در سال می باشد.

   

  دانشگاه جنوبی دانمارک(University of Southern Denmark)

  این دانشگاه در سال 1998 تاسیس شده و رتبه ی 376 را در بین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. در حال حاضر این دانشگاه هفت دانشکده دارد که در شهرهای مختلف دانمارک واقع شده اند و بالای 32000 دانشجو در این دانشکده ها مشغول به تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی اند.

  هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان غیر اروپایی در مقاطع تحصیلی مختلف این دانشگاه بین 10000 تا 12000 یورو در سال می باشد.

  ویزای تحصیلی دانمارک

  دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور دانمارک را دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در این کشور، برای ورود به عنوان دانشجو می بایست برای ویزای تحصیلی دانمارک اقدام نمایند. بدین منظور مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت دانمارک برای این منظور در زیر آورده شده است:

  _ اصل پاسپورت با اعتبار بیشتر از شش ماه

  _ دو قطعه عکس پاسپورتی

  _ نامه ی پذیرش نهایی از دانشگاه مورد نظر در کشور دانمارک

  _ نامه ی تمکن مالی

  _ هزینه ی بررسی پرونده توسط سفارت

  _سند ازدواج در صورت تاهل و اگر شخص برای ویزای همراه نیز درخواست داده است، مدارک فرد همراه را ارائه دهد.

  کلام آخر

  امیدواریم با مطالعه ی این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه ی تحصیل در دانمارک کسب کرده باشید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که در حال حاضر افراد در سنین بالاتر نیز شانس دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارند که در مقایسه با سایر کشور های اتحادیه اروپا این امتیاز بسیار ارزشمند است. در صورتی که مایلید در زمینه ی پذیرش و ویزاهای تحصیلی از مشاوره ی رایگان برخوردار شوید می توانید با کارشناسان ارشد موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.